ПриватБанк отримав статус первинного дилера ОВДП

ПриватБанк отримав статус первинного дилера ОВДП

Держбанк тепер матиме виняткове право брати участь в аукціонах з розміщення ОВДП та інших операціях з цими цінними паперами, які проводить Мінфін

ПриватБанк отримав статус первинного дилера ОВДП
Фото Shutterstock

Приватбанк отримав право підписати договір з Міністерством фінансів України з метою отримання статусу первинного дилера на ринку державних цінних паперів.

Про це йдеться у рішенні засідання Комісії з відбору та оцінки функціонування первинних дилерів облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП), яке відбулося минулої п'ятниці, 14 липня, повідомляє прес-служба Приватбанку.

Статус первинного дилера надасть Приватбанку виняткове право брати участь в аукціонах з розміщення ОВДП та інших операціях з цими цінними паперами, які проводить Мінфін.

За умовами конкурсу, кількість первинних дилерів не перевищує 16 банків, кожен з яких повинен забезпечувати купівлю в розмірі не менше 3% загального обсягу розміщення і не менше 3% загального обсягу обороту на вторинному ринку протягом кожного півріччя.

До участі в відборі запрошувалися банки, які мають ліцензію на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами; мають сплачений статутний капітал, еквівалентний не менше 10 млн євро; мають практичний досвід роботи на ринку ОВДП (загальний обсяг торгівлі ОВДП – від 1 млрд грн).

До того ж повідомляється, що Міністерство фінансів України і державний Приватбанк підписали меморандум про співпрацю. Це дозволить використовувати унікальні напрацювання і технології банку в IT-галузі для створення в Україні єдиної системи верифікації бюджетних виплат.

Нагадаємо, вчора, 20 липня, стало відомо, що Приватбанк, згідно рішенні правління НБУ, став другим банком України, який зможе здійснювати операції з запасами готівки Національного банку за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки. Раніше аналогічний статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, отримав Ощадбанк.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло