ЄС: процес перевірки е-декларацій українських політиків і чиновників має бути прискореним

ЄС: процес перевірки е-декларацій українських політиків і чиновників має бути прискореним

Мінгареллі: потрібно автоматизувати процес верифікації е-декларацій

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що процес перевірки електронних декларацій доходів і активів політиків і чиновників повинен проходити значно швидше і Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА) повинні знайти рішення цього питання.

Про це повідомляє Інтерфакс.

«Цей процес повинен здійснюватися значно швидше: десятки, а то й тисячі декларацій щомісяця. НАПКА має знайти швидке рішення: автоматизувати процес верифікації електронних декларацій і мати доступ до державних реєстрів, щоб мати можливість перевіряти інформацію, надіслану чиновниками», – йдеться у повідомленні Мінгареллі.

Він також зазначив, що в перспективі НАПКА стане вкрай ефективним засобом боротьби проти корупції. «Україна багато досягла в сфері боротьби з корупцією. Зараз саме час прискорити і посилити ці зусилля», – уточнив посол.

Крім того, відповідаючи на питання про існуючі дебати зі створення антикорупційного суду або палати, дипломат додав, що Україна потребує негайного створення незалежного органу, який би відповідав за боротьбу з корупцією.

«Бюджетна та функціональна незалежність цього інституту повинна бути гарантована. Необхідно, щоб цей орган отримав необхідні повноваження і ресурси для боротьби з корупцією, а процес відбору спеціалізованих антикорупційних суддів був відкритим і прозорим», – додав Мінгареллі.

Дипломат також висловив думку про те, що українцям варто подумати про залучення міжнародних партнерів до процесу створення і забезпечення належної роботи такого антикорупційного органу.

«ЄС і – я переконаний в цьому – наші міжнародні партнери готові допомогти зробити цей процес настільки прозорим, наскільки це можливо, і переконатися в тому, що відбір буде йти тільки за такими критеріями, як досягнення і чесність», – уточнив посол.

Мінгареллі також підкреслив, що «справедливі вироки і повернення коштів – це єдині індикатори того, що Україна дійсно готова залучити корупціонерів до відповідальності».

У Європейському Союзі очікують, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом вступить в силу в повному обсязі 1 вересня 2017 року.

Порошенко закликав ЄС до посилення провідної ролі у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі й підтримки міжнародних зусиль України щодо деокупації Криму.

«Маю надію, що колись ми проведемо наступні саміти Україна-ЄС – дозвольте мені висловити це припущення – в Донецьку і в Ялті. Я би все можливе для цього зробив», – оптимістично заявив український президент.

Він нагадав, що 11 липня, було остаточно ратифіковано угоду про асоціацію України з ЄС, і відзначив, що цей процес став для України «багаторічним і складним марафоном».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло