ЄС: процес перевірки е-декларацій українських політиків і чиновників має бути прискореним
Мінгареллі: потрібно автоматизувати процес верифікації е-декларацій
Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що процес перевірки електронних декларацій доходів і активів політиків і чиновників повинен проходити значно швидше і Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА) повинні знайти рішення цього питання.
Про це повідомляє Інтерфакс.
«Цей процес повинен здійснюватися значно швидше: десятки, а то й тисячі декларацій щомісяця. НАПКА має знайти швидке рішення: автоматизувати процес верифікації електронних декларацій і мати доступ до державних реєстрів, щоб мати можливість перевіряти інформацію, надіслану чиновниками», – йдеться у повідомленні Мінгареллі.
Він також зазначив, що в перспективі НАПКА стане вкрай ефективним засобом боротьби проти корупції. «Україна багато досягла в сфері боротьби з корупцією. Зараз саме час прискорити і посилити ці зусилля», – уточнив посол.
Крім того, відповідаючи на питання про існуючі дебати зі створення антикорупційного суду або палати, дипломат додав, що Україна потребує негайного створення незалежного органу, який би відповідав за боротьбу з корупцією.
«Бюджетна та функціональна незалежність цього інституту повинна бути гарантована. Необхідно, щоб цей орган отримав необхідні повноваження і ресурси для боротьби з корупцією, а процес відбору спеціалізованих антикорупційних суддів був відкритим і прозорим», – додав Мінгареллі.
Дипломат також висловив думку про те, що українцям варто подумати про залучення міжнародних партнерів до процесу створення і забезпечення належної роботи такого антикорупційного органу.
«ЄС і – я переконаний в цьому – наші міжнародні партнери готові допомогти зробити цей процес настільки прозорим, наскільки це можливо, і переконатися в тому, що відбір буде йти тільки за такими критеріями, як досягнення і чесність», – уточнив посол.
Мінгареллі також підкреслив, що «справедливі вироки і повернення коштів – це єдині індикатори того, що Україна дійсно готова залучити корупціонерів до відповідальності».
У Європейському Союзі очікують, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом вступить в силу в повному обсязі 1 вересня 2017 року.
Порошенко закликав ЄС до посилення провідної ролі у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі й підтримки міжнародних зусиль України щодо деокупації Криму.
«Маю надію, що колись ми проведемо наступні саміти Україна-ЄС – дозвольте мені висловити це припущення – в Донецьку і в Ялті. Я би все можливе для цього зробив», – оптимістично заявив український президент.
Він нагадав, що 11 липня, було остаточно ратифіковано угоду про асоціацію України з ЄС, і відзначив, що цей процес став для України «багаторічним і складним марафоном».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].