Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська

Президент окреслив практичні кроки, які будуть зроблені для євроінтеграції надалі

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт Президента України

Україні доводиться втілювати економічні реформи в умовах триваючої російської агресії, окупації частини території та гібридної інформаційної війни, яка розгорнута на всіх фронтах – військовому, політичному, економічному, гуманітарному та кібер-просторі.

Про це наголосив президент України Петро Порошенко у своєму вступному слові на 19-му саміті Україна – ЄС, який проходить 12-13 липня у Києві.

Водночас він висловив глибоку вдячність європейським лідерам за всеосяжну політичну та фінансову підтримку України на її шляху до євроінтеграції.

«Свідченням цієї підтримки є продовження економічних санкцій ЄС проти РФ до січня 2018 року та кримського пакету санкцій до червня 2018 року. І чітке наголошення, що санкції будуть збережені до повної імплементації Мінських угод», – зазначив Петро Порошенко, чий виступ наводиться на Офіційному сайті президента України.

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт президента України

Порошенко закликав ЄС до посилення провідної ролі у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі й підтримки міжнародних зусиль України щодо деокупації Криму.

«Маю надію, що колись ми проведемо наступні саміти Україна-ЄС – дозвольте мені висловити це припущення – в Донецьку і в Ялті. Я би все можливе для цього зробив», – оптимістично заявив український президент.

Він нагадав, що два дні тому, 11 липня, було остаточно ратифіковано угоду про асоціацію України з ЄС, і відзначив, що цей процес став для України «багаторічним і складним марафоном».

«Угода – це документ, за який вийшли на Революцію Гідності мільйони українців. Угода стала символом боротьби Українського народу (…) за право вільно обирати майбутнє нашої держави. Жодна нація не платила таку високу ціну за зближення з Євросоюзом», – наголосив український лідер.

При цьому Порошенко окреслив подальші практичні кроки євроінтеграції.

  • Вихід українського бізнесу на ринки ЄС
  • Прихід в Україну інвестицій і новітніх технологій
  • Розвиток міжлюдських контактів, в т.ч. скасування плати за роумінг
  • Нові перспективи для молоді у навчанні та працевлаштуванні через посилення міжуніверситетської співпраці доступу молоді до фондів європейського союзу на навчанні
  • Енергетична незалежність України шляхом внутрішніх реформ
  • Доведення української інфраструктури до рівня європейських стандартів (дороги, аеропорти, морські та річкові порти)
  • Децентралізація і допомога ЄС в розбудові системи місцевого самоврядування.
Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт Президента України

Одним із найважливіших здобутків української євроінтеграції Порошенко назвав безвізовий режим, зазначивши, що він вступив у дію рівно місяць тому, 11 червня. За цей час понад 100 тисяч громадян України встигли ним скористатися.

«Вони на власні очі побачили, що таке європейський союз і за що нам варто боротися. Безвіз став справжнім водорозділом між радянським минулим і європейським майбутнім нашої держави. Останнє прощавай Російській імперії і повернення України до родини європейських народів», – сказав президент.

Як повідомлялося, в рамках саміту Україна-ЄС президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав створити Антикорупційну палату для боротьби з корупцією в Україні.

Президент Євроради Дональд Туск в рамках саміту Україна – ЄС закликав українців уникати внутрішніх конфліктів, які можуть зруйнувати позитивні надбання України на шляху до розвитку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті