Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська

Президент окреслив практичні кроки, які будуть зроблені для євроінтеграції надалі

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт Президента України

Україні доводиться втілювати економічні реформи в умовах триваючої російської агресії, окупації частини території та гібридної інформаційної війни, яка розгорнута на всіх фронтах – військовому, політичному, економічному, гуманітарному та кібер-просторі.

Про це наголосив президент України Петро Порошенко у своєму вступному слові на 19-му саміті Україна – ЄС, який проходить 12-13 липня у Києві.

Водночас він висловив глибоку вдячність європейським лідерам за всеосяжну політичну та фінансову підтримку України на її шляху до євроінтеграції.

«Свідченням цієї підтримки є продовження економічних санкцій ЄС проти РФ до січня 2018 року та кримського пакету санкцій до червня 2018 року. І чітке наголошення, що санкції будуть збережені до повної імплементації Мінських угод», – зазначив Петро Порошенко, чий виступ наводиться на Офіційному сайті президента України.

Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт президента України

Порошенко закликав ЄС до посилення провідної ролі у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі й підтримки міжнародних зусиль України щодо деокупації Криму.

«Маю надію, що колись ми проведемо наступні саміти Україна-ЄС – дозвольте мені висловити це припущення – в Донецьку і в Ялті. Я би все можливе для цього зробив», – оптимістично заявив український президент.

Він нагадав, що два дні тому, 11 липня, було остаточно ратифіковано угоду про асоціацію України з ЄС, і відзначив, що цей процес став для України «багаторічним і складним марафоном».

«Угода – це документ, за який вийшли на Революцію Гідності мільйони українців. Угода стала символом боротьби Українського народу (…) за право вільно обирати майбутнє нашої держави. Жодна нація не платила таку високу ціну за зближення з Євросоюзом», – наголосив український лідер.

При цьому Порошенко окреслив подальші практичні кроки євроінтеграції.

  • Вихід українського бізнесу на ринки ЄС
  • Прихід в Україну інвестицій і новітніх технологій
  • Розвиток міжлюдських контактів, в т.ч. скасування плати за роумінг
  • Нові перспективи для молоді у навчанні та працевлаштуванні через посилення міжуніверситетської співпраці доступу молоді до фондів європейського союзу на навчанні
  • Енергетична незалежність України шляхом внутрішніх реформ
  • Доведення української інфраструктури до рівня європейських стандартів (дороги, аеропорти, морські та річкові порти)
  • Децентралізація і допомога ЄС в розбудові системи місцевого самоврядування.
Порошенко: Жодна інша нація не платила таку високу ціну за зближення з ЄС, як українська
фото Офіційний сайт Президента України

Одним із найважливіших здобутків української євроінтеграції Порошенко назвав безвізовий режим, зазначивши, що він вступив у дію рівно місяць тому, 11 червня. За цей час понад 100 тисяч громадян України встигли ним скористатися.

«Вони на власні очі побачили, що таке європейський союз і за що нам варто боротися. Безвіз став справжнім водорозділом між радянським минулим і європейським майбутнім нашої держави. Останнє прощавай Російській імперії і повернення України до родини європейських народів», – сказав президент.

Як повідомлялося, в рамках саміту Україна-ЄС президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав створити Антикорупційну палату для боротьби з корупцією в Україні.

Президент Євроради Дональд Туск в рамках саміту Україна – ЄС закликав українців уникати внутрішніх конфліктів, які можуть зруйнувати позитивні надбання України на шляху до розвитку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло