Залежність від російського газу: німецькі бізнесмени проти антиросійських санкцій

Залежність від російського газу: німецькі бізнесмени проти антиросійських санкцій

Якщо компаніям, що ведуть бізнес із Росією, буде завдано збитків, підніматиметься питання контрсанкцій щодо США

Залежність від російського газу: німецькі бізнесмени проти антиросійських санкцій
фото Shutterstock

Європа повинна бути готова реагувати, якщо запропоновані Сполученими Штатами нові санкції проти Росії в кінцевому підсумку зашкодять європейським компаніям, заявила впливова німецька промислова асоціація в четвер, передає Reuters.

Німецький комітет з економічних відносин Східної Європи також заявив, що нові санкційні обмеження, затверджені минулого тижня Палатою представників США, в основному спрямовані на те, щоб збільшити американський експорт енергії в Європу.

Євросоюз має побоювання, що заходи, введені США, можуть стати перешкодою для її компаній, які ведуть бізнес із Росією, і загрожують постачанню електроенергії в ЄС. Однак 28 країн блоку поки що не визначилися з єдиною позицією, як реагувати.

Тим часом міністр економіки Німеччини заявив, що Вашингтон відмовився співпрацювати з Європою в питанні антиросійських санкцій.

Глава Німецького комітету з економічних зв'язків Східної Європи Майкл Хармс заявив, що якщо європейським енергокомпаніям з діловими інтересами в Росії буде завдано збитків, вони будуть піднімати питання введення проти Сполучених Штатів контрсанкції.

«Це, звісно, останнє, чого ми хочемо, – сказав він в Берліні. – Але таку можливість ми повинні залишати відкритою».

Німецькі бізнесмени попереджають, що новий законопроект про санкції може завадити німецьким компаніям працювати над проектами трубопроводів, які, за їхніми словами, необхідні для енергетичної безпеки Німеччини.

На відміну від Сполучених Штатів, де видобуток сланцевого газу зменшив залежність від імпорту енергоносіїв, більша частина Центральної Європи залежить від імпорту російського газу, пише видання.

У четвер Комітет з економічних зв’язків Східної Європи підняв до 20% свій прогноз зростання німецького експорту в Росію в 2017 році, порівняно з 10% у попередньому прогнозі.

Однак варто нагадати, що Німеччина закликає Євросоюз розширити список санкцій проти Росії і додати в чорний список ще чотирьох громадян Росії і компанію «Техпромекспорт» через поставку в окупований Крим турбін німецької компанії Siemens.

Нагадаємо, раніше проти нового пакету антиросійських санкцій США виступило французьке міністерство закордонних справ. Крім того, в Єврокомісії вважають, що ці заходи зашкодять європейським енергетичним компаніям.

«Законопроект США може спричинити ненавмисні односторонні наслідки, які вплинуть на інтереси енергетичної безпеки ЄС», – сказав Жан-Клод Юнкер, голова Єврокомісії.

Як повідомлялося, у вівторок Палата представників американського конгресу затвердила законопроект щодо антиросійських санкцій. В разі його прийняття президент США не зможе послабити санкції без згоди Конгресу. Однак законопроект ще має пройти верхню палату Конгресу – Сенат, і отримати підпис президента Трампа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло