На Храмову гору сьогодні пускають лише чоловіків за 50

На Храмову гору сьогодні пускають лише чоловіків за 50

Поліція Ізраїлю боїться нових маніфестацій та зіткнень

На Храмову гору сьогодні пускають лише чоловіків за 50
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Ізраїль направив додаткові сили поліції в Єрусалим та постановив, що чоловікам віком до 50 років вхід до мечеті Аль-Акса буде заборонено у п’яницю в Старому місті. Таке рішення пояснюється очікуваними новими хвилями масових протестів. Про це повідомляє Reuters.

Напруга навколо мусульманської святині зростала протягом двох останніх тижнів, часто виникали протистояння палестинських вірян із ізраїльською поліцію.

Нагадаємо, внаслідок рішення поліції встановити металодетектори та камери відеоспостереження на священному місці в Єрусалимі Палестина заморозила дипломатичні зв’язки з Ізраїлем. Згодом, Ізраїль пішов на поступки та звільнив святиню від додаткових заходів безпеки. Втім наступного ж дня, під час нових сутичок між палестинськими вірянами та поліцією спалахнув новий конфлікт, в результаті якого було поранено 117 осіб.

Перед рішенням прибрати металодетектори, палестинські фракції закликали влаштувати у п’ятницю «день гніву».

«Ми оцінили ризики, і є імовірність того, що сьогодні будуть відбуватись демонстрації і маніфестації», – сказав представник поліції Ізраїлю Міккі Розенфельд. Він також додав, що вікові обмеження не стосуватимуться жінок. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті