Гусельников, Гуцерієв, Микитась та Фукс отримали відмову від НБУ на покупку російських банків

Гусельников, Гуцерієв, Микитась та Фукс отримали відмову від НБУ на покупку російських банків

Григорій Гусельников і Саіл Гуцерієв планували купити Сбербанк, а Максим Микитась та Павло Фукс - Промінвестбанк

28 липня комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ прийняв рішення відмовити в узгодженні придбання істотної участі: Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельников – в ПАТ «Ощадбанк»; Максиму Мікітасов і Павлу Фуксу – в ПАТ «Промінвестбанк». Про це Українським Новинам повідомила прес-служба НБУ.

НБУ пояснив таке рішення ненаданням необхідних і достатніх документів для перевірки інвесторів на предмет відповідності вимогам законодавства України.

Білоруський претендент на купівлю української дочки російського Сбербанку бізнесмен Віктор Прокопеня, який ще не отримал відмови від НБУ, оцінює чисті активи банку в $140 млн.

Нагадаємо, в квітні НБУ отримав документи від Саїда Гуцерієва і Григорія Гусельникова на покупку 77,5% і 22,5% акцій Ощадбанку відповідно. У травні бізнесмен Павло Фукс спільно з депутатом Ради Максимом Мікітасов подали документи на покупку акцій Промінвестбанку.

У січні-березні Сбербанк скоротив чистий прибуток на 17% до 44,306 млн грн в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, коли він складав 53,1 млн грн. Відповідно до консолідованої звітності за підсумками першого кварталу, обсяг вкладів корпоративних клієнтів в Сбербанку впав удвічі – до 3,7 млрд грн (з 7,4 млрд грн), обсяг вкладів фізосіб – на 1,1 млрд грн (-9,4%) до 10 , 35 млрд грн, обсяг коштів інших банків – на 725 млн грн (-2,85%) до 24,75 млрд грн

Промінвестбанк в січні – березні повністю погасив рефінансування Національного банку. Станом на 1 січня 2017 року Промінвестбанк був третім за величиною боржником по рефінансуванню перед НБУ (912 млн грн). На 1 квітня вся заборгованість була погашена. Велика частина заборгованості «Промінвестбанку» була сформована в 2016 році. За минулий рік банк залучив нового рефінансування на 712 млн грн.

У березні РНБО ввів санкції проти банків з російським держкапіталом. 23 березня почали діяти санкції проти п'яти дочірніх структур російських банків в Україні – Сбербанк, ВТБ, Промінвестбанк, ВіЕс-банк і Банк Москви (БМ-банк). «Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних із ними осіб, зокрема, материнських структур», – повідомляє НБУ на своєму офіційному сайті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті