ФБР зафіксувала масове поширення фейкових новин росіянами перед виборами в США
Однак повноважень припинити дезінформаційну кампанію в мережі спецслужби не мали

ФБР провело моніторинг соцмереж за період передвиборчої президентської кампанії в США 2016 року, відслідковуючи російську кампанію з дезінформації за допомогою «фейкових новин», повідомляє CNN.
У місяці перед виборами Twitter і Facebook стали майданчиками для поширення вірусних фальшивих новин, більшість із яких були направлені на дискредитацію кандидата від демократів Хілларі Клінтон.
В день виборів співробітники ФБР посилили контроль за безпекою. Їх робота також включала ретельні спостереження за масштабним напливом фейкових новин. Зокрема вони відслідкували, що значна частина акаунтів, які поширювали подібні новини, зареєстрована за кордоном.
В ФБР дійшли висновку, що принаймні деякі з них були частиною російської дезінформаційної кампанії, пише видання.
Джерело, знайоме з розслідуванням, зазначає, що в ФБР не мало повноважень видаляти такі новини чи притягувати до відповідальності, оскільки перша поправка до американської конституції гарантує захист свободи слова, навіть якщо це фальшива інформація.
Як відомо, американські служби розвідки встановили, що російський уряд та президент Путін безпосередньо причетні до організації хакерських атак та пропаганди з метою втручання у президентську кампанію в США. Росія відкидає ці твердження, а Трамп заперечує, що його оточення вступало у змову з Москвою.
Тим часом розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання набирає розмаху: напередодні він долучив до розслідування велику колегію присяжних у Вашингтоні для оцінки отриманих ним даних.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].