Британці стали менше купувати через загрозу Brexit та пов’язану з цим інфляцію

Британці стали менше купувати через загрозу Brexit та пов’язану з цим інфляцію

Це найнижче спадання британської економіки за останні 4 роки

Британці стали менше купувати через загрозу Brexit та пов’язану з цим інфляцію
фото Shutterstock

Витрати споживачів у Британії зменшувалися протягом трьох місяців поспіль до кінця липня, що стало найдовшим періодом скорочення за останні чотири роки, про це повідомляє Reuters.

На активність споживачів безпосередньо впливає Brexit та пов’язана з цим невпевненість в майбутньому, пише видання.

За інформацією компанії Visa, загальні споживчі витрати, двигун британської економіки, в минулому місяці знизилися на 0,8% в реальному вираженні порівняно з липнем 2016 року.

Тенденція до зменшення купівельних витрат почалася в травні, а вже в червня скорочення склало 0,2%. Це найтриваліший спад з лютого 2013 року, попереднє ослаблення британської економіки було зумовлено світовою кризою.

«Ця цифра є додатковим доказом того, що зростання цін і відставання зарплати не дозволяють людям витрачати багато», – сказав Кевін Дженкінс, керуючий директор Visa в Великобританії і Ірландії.

Минулого тижня Банк Англії знизив свій прогноз економічного зростання в цьому році і в наступному, частково через повільніше, ніж очікувалося, підвищення заробітної плати. Банк прогнозує слабший прогноз витрат домашніх господарств, ніж для інших секторів економіки.

Слабкі роздрібні продажі, падіння реєстрації нових автомобілів і схвалення іпотеки – все це свідчить про те, що домашні господарства знаходяться під фінансовим тиском, за даними Visa.

Як зазначалося, після голосування за вихід з ЄС в червні минулого року падіння курсу фунта стерлінгів призвело до зростання інфляції. При цьому зростання заробітної плати сповільнюється, урізаючи доходи. На думку аналітичної фірми GfK, довіра споживачів у липні знизилася до мінімуму за рік.

Британці стали менше купувати одяг і взуття (ці сектори залежать від імпорту) – на 6,1% і 5,2% відповідно. Також зменшилися витрати на транспорт і зв'язок, свідчать результати опитування конфедерації британської промисловості. Інші показники роздрібної торгівлі ще менші.

Водночас оскільки британці стали менше їздити за кордон через знецінення фунта, зросли витрати на місцеві готелі, ресторани і бари.

«Цей сектор, ймовірно, виграв, оскільки слабкий фунт зробив літній відпочинок вдома більш привабливим», – сказав Дженкінс.

Нагадаємо, напередодні Великобританія погодилася виплатити до 36 млрд фунтів стерлінгів (близько 40 млрд євро), щоб врегулювати фінансові зобов'язання перед Євросоюзом після Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло