Агенти ФБР провели обшук в будинку Манафорта

Агенти ФБР провели обшук в будинку Манафорта

Обшук відбувся в рамках розслідування російського втручання у вибори в США в 2016

Агенти ФБР провели обшук в будинку Манафорта
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Наприкінці минулого місяця агенти ФБР провели обшук в будинку колишнього голови передвиборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта та вилучили документи та інші матеріали. Про це повідомляє The Washington Post.

Федеральні агенти з’явились у будинку Манафорта на світанку 26 липня без попередження, наступного дня після його добровільної зустрічі із співробітниками комітету розвідки Сенату.

Ордер на обшук був широкомасштабним. Агенти працювали з спеціальним прокурором Робертом Мюллером. Речник Манафорта підтвердив факт обшуку, а також повідомив, що тойспівпрацював з ФБР.

Він добровільно надав документи до комітетів конгресу, які займаються розслідуванням російського втручання у вибори США в 2016 році. Втім слідчі, здається, мають підстави йому не довіряти.

Прес-секретар Мюллера коментарів поки не надав, так само як і адвокат Манафорта.

Мюллер збільшив тиск на Манафорта, об’єднавши серію непов’язаних розслідувань з різних аспектів його професійного і приватного життя.

Союзники Манафорта побоюються, що Мюллер має намір вибудувати справу проти Манафорта, на основі справ, не пов’язаних із російським втручанням.

Значення записів вилучених під час обшуку поки невідоме. Манафорт надав документи як судовому комітету Сенату, так і розвідувальним комітетам Сенату та Палати представників. Як повідомляється, документи, включають нотатки, які робив Манафорт під час його зустрічі з Трампом-молодшим та російським адвокатом у червні 2016. 

Видання New York Times зазначає, що ФБР шукало податкові документи та виписки з іноземних банків.

Нагадаємо, Манафорт добре відомий в Україні завдяки його співпраці із колишнім президентом країни Віктором Януковичем. Саме йому вдалось зробити Януковича, судимого за грабіж і напад, популярним кандидатом, який у 2010 році очолив країну.

Зокрема, стало відомо про те, що Манафорт намагався приховати $750 000, які він отримав за свою роботу на «Партію регіонів» та які були перенаправлені в оффшори.

Як повідомлялось, дочка Манафорта підозрює батька у причетності розстрілу Небесної сотні під час Революції гідності. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло