Міністр юстиції пропонує заборонити в Україні заочну юридичну освіту
Випускні іспити для бакалаврів-правників планують проводити у вигляді ЗНО

Міністр юстиції Павло Петренко виступає за повну заборону заочної форми навчання для майбутніх юристів. Про це він заявив в ефірі Еспресо.TV
«Якщо ти юрист, то мінімум чотири роки маєш відучитися стаціонарно. Щоб потім ти не калічив свою долю і не калічив долю людей, з яким ти стикаєшся, будучи адвокатом, суддею, прокурором, держслужбовцем», – наголосив він.
Міністр переконаний, що вимоги до майбутніх правників мають бути не менш високими, ніж до майбутніх медиків. Тому система вищої юридичної освіти в Україні, так само як і медичної, має бути виключно стаціонарною.
Пропоновані нововведення, вважає Петренко, допоможуть уникнути нинішнього спотворення правничої освіти.
«Юридичну освіту за останні десятиріччя просто спотворили, через її комерціалізацію. Коли випускали юристів, вибачте, кулінарні технікуми, – пояснив очільник Мін'юсту. – Такий горе-спеціаліст отримує горе-диплом, потім через якісь зв'язки влаштується, наприклад, в правоохоронний орган, не знаючи базових азів юридичної науки, чи юриспруденції, чи прав людини, і почне калічити долі інших людей».

За словами Петренка, заборону заочної форми навчання для студентів-правників, Мінюст восени буде «фіксувати у вигляді Концепції реформи юридичної освіти».
Окрім того, випускні іспити для бакалаврів-правників планують проводити у вигляді ЗНО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].