Мінуси туризму: у Барселоні місцеві жителі закидають приїжджих яйцями
Барселонцям набридли постійно переповнені вулиці і неможливість купити житло за ринковою ціною

У іспанській Барселоні останнім часом активізувався рух проти туристів – місцеві жителі все частіше розглядають їх як джерело проблем, а не економічного розвитку. В суперечливій ситуації розбирався Bloomberg.
Минулого місяця молодики в масках атакували один із туристичних автобусів у центрі: йому прокололи шини і написали фарбою з балончика на автобусі слоган «Туризм вбиває наше місто».
12 серпня близько 200 людей вийшли на акцію протесту проти поширення «квартир для туристів»: все частіше квартири міста викуповуються турфірмами для здавання в оренду, в результаті чого місцеві жителі не в змозі придбати житло за ринковою ціною. Відколи міська влада зняла обмеження на оренду, кількість туристів пішла вгору шаленими темпами.
Цього четверга сотні людей вийшли на акцію протесту на курорті в місті Сан-Себастьян. Місцевим жителям не подобається, що через туристів вони практично позбавлені доступу в перекритий центр міста, вулиці запруджені натовпами туристів, які часто поводяться неадекватно, пише видання.

Оскільки Іспанія є найбільшим туристичним центром у світі після Франції та США, уряд починає непокоїтися, що заворушення можуть підірвати цей статус. На туризм припадає близько 13% усіх робочих місць в Іспанії. За оцінками аналітиків CaixaBank SA, кількість туристів у цьому році зросте на 12% – до рекордних 84 млн у 2017 році.
Небувалі темпи зростання туристів і в портах. За даними Міністерства праці Іспанії, в першій половині 2017 року в іспанських портах на круїзні судна зійшло 3,7 млн пасажирів, що вдвічі більше, ніж десять років тому.
«Це один із ключових для нашої економіки секторів, ми повинні підтримувати його, – прокоментував прем'єр-міністр Маріано Рахой. – Якщо люди приїжджають сюди, це тому, що їм подобається Іспанія».

Едгарр Торрас, який 17 років тому заснував туристичне агентство з організації турів у Барселону «Barcelona Segway Glides», каже, що в ті часи люди дякували йому за приваблення туристів та економічний підйом. Сьогодні ж клієнтів його тур фірми закидають яйцями.
«Зненацька ми, здається, стали ворогами», – каже він.
Заходи, яких вживає влада, тепер спрямовані на обмеження туристичної промисловості. Мер Барселони Ада Колау докладає зусиль, щоб заборонити відкриття нових готелів у центрі міста і неліцензовану оренду кімнат через такі сервіси як Airbnb Inc.
Якщо раніше такі фірми, як у Едгарра Торраса, проводили кількагодинні щоденні екскурсії по пляжах, набережній та історичних місцях (вартість такої екскурсії 70 євро), то сьогодні вони не можуть везти туди клієнтів – на них накладено суворі обмеження.
Нагадаємо, до цих проблем додаються ще й довжелезні черги в аеропортах Європи через нові вимоги паспорт-контролю. Подорожуючи у Францію, Іспанію чи Португалію, слід приходити не пізніше як за 3 години до відправлення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].