Кабмін відкрив можливість ліквідувати ДАХК «ДМЗ»

Кабмін відкрив можливість ліквідувати ДАХК «ДМЗ»

Уряд дозволив ліквідацію ДАХК не після продажу, а після виключення 100% КБ «Дніпровське» зі статутного капіталу

Кабінет міністрів України дозволив ліквідацію ДАХК «ДМЗ» після виключення з її статутного капіталу 100%-го держпакету акцій єдиної компанії, що входить до її складу – ПАТ «Конструкторське бюро «Дніпровське», тоді як до останнього часу ліквідація ДАХК була можливою тільки після продажу КБ.

Відповідне розпорядження уряд прийняв на сьогоднішньому засіданні, повідомляє «Інтерфакс». Тобто Кабінет міністрів вніс зміни до власного розпорядження, датованого 12 вересня 2011 року, яким ліквідація ДАХК «ДМЗ» передбачалася лише за умови продажу держпакета акцій КБ «Дніпровське», виключеного з її статутного капіталу.

Як наголошується у пояснювальній записці, на сьогодні КБ «Дніпровське» залишається в Переліку об'єктів права держвласності, що не підлягають приватизації, тобто продати цей держпакет поки неможливо. У зв'язку з цим уряд і дозволив ліквідацію ДАХК «ДМЗ» не після продажу, а після виключення 100% КБ «Дніпровське» зі статутного капіталу зазначеного холдингу.

ДАХК «ДМЗ» було створено у листопаді 1995 року задля розвитку єдиного науково-технічного і виробничого комплексу з розробки, виробництва і впровадження сучасних зразків вітчизняних систем і засобів зв'язку. Спочатку до її складу входили ПАТ «Дніпровський машзавод» і КБ «Дніпровське».

У документі вказано, що наразі до складу ДАХК входить лише КБ «Дніпровське». Тоді як, згідно із законодавством, у холдинг має входити не менше двох компаній. При цьому ДАХК «ДМЗ» є фінансовим холдингом, що не веде господарську діяльність. За ним навіть не закріплено земельної ділянки. У 2015 році чистий фінрезультат холдингу склав 20 000 грн, у 2016-му – 21 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло