Apple приєдналася до групи компаній, які хочуть купити підрозділ Toshiba за $18 млрд

Apple приєдналася до групи компаній, які хочуть купити підрозділ Toshiba за $18 млрд

Участь Apple може змусити переговори щодо продажу вийти з глухого кута

Apple приєдналася до групи компаній, які хочуть купити підрозділ Toshiba за $18 млрд
фото Shutterstock

Американська компанія Apple в останню хвилину приєдналася до консорціуму, який має намір купити підрозділ Toshiba з виробництва мікрочіпів Toshiba Memory, повідомляє Financial Times.

Консорціум, який очолює компанія Bain Capital, збирається запропонувати за бізнес Toshiba $18 млрд, однак переговори вже два місяці як зайшли в глухий кут. Причина цього – сторони не можуть домовитися про частку в капіталі, яку контролюватиме Toshiba: японський уряд не хоче, щоб більш як половина активів японської компанії опинилася в чужоземної компанії.

Ситуація ускладнюється судовою суперечкою японської Toshiba з американською компанією Western Digital, яка володіє частиною активів з виробництва чіпів: Western Digital через суд вимагає заборонити продаж японській компанії бізнесу із виготовлення чіпів, а Toshiba заявила, що має право на продаж Toshiba Memory без дозволу американських партнерів, оскільки ті володіють менше ніж 5% активів.

Тим часом участь Apple може дати консорціуму реальні шанси на перемогу в гонитві за активами Toshiba Memory.

Джерела в компанії повідомляють, що є ще два претенденти на купівлю підрозділу. Один із них – це Western Digital, але його шанси наразі розцінюються як мізерні.

Ще один гравець – тайванська компанія Foxconn, яка може повідомити про свою цінову пропозицію вже найближчими днями, повідомляє видання. Однак Foxconn як чужоземна компанія також матиме проблеми з дозволами від японського уряду.

Підрозділ Toshiba Memory виробляє чіпи, необхідні для виробництва iPhone і iPod. Таким чином, Apple планує зберегти поставки від японської компанії. Угода необхідна Apple, щоб виробництво чіпів не перейшло під контроль до основного конкурента – Samsung Electronics.

Toshiba збирається продати бізнес із виробництва чіпів, щоб покрити багатомільярдні втрати від банкрутства енергетичної компанії Westinghouse, яка працює в сфері ядерної енергетики в США.

Раніше ми повідомляли, що за напівпровідниковий бізнес Toshiba точиться справжня «цінова війна». У червня Bain Capital запропонував найбільшу ціну у $19 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло