Переговори щодо Brexit йдуть в нікуди

Переговори щодо Brexit йдуть в нікуди

Великобританія, як і раніше, відмовляється сплачувати мільярди за «розлучення» з ЄС

Переговори щодо Brexit йдуть в нікуди
Фото Shutterstock

Інвестори занепокоєні тим, що Великобританія ризикує зіпсувати відносини із своїм найбільшим торговим партнером, якщо обговорення виходу країни з ЄС не почне давати результати найближчим часом. Про це повідомляє CNN.

14 місяців пройшло відтоді як Британія проголосувала за вихід з Євросоюзу, ще5 місяців – з офіційного старту «розлучення», яке має завершитись в березні 2019 року.

«Ми не досягли жодного прогресу з будь-якого з основних питань, – сказав головний перемовник по Brexit  зі сторони ЄС Мішель Барньє після триденних переговорів. – Час летить, час йде дуже швидко».

Його британський колега Девід Девіс визнав, що «існує багато протиріч, які треба перебороти».

Незначного прогресу вдалось досягти щодо визначення майбутнього статусу та прав мільйонів громадян ЄС, які живуть у Великобританії та щодо управління сухопутним кордоном між Північною Ірландією та Ірландією.

Барньє сказав, що як і раніше існують значні протиріччя з приводу фінансових зобов’язань Великобританії.

Нагадаємо, під час візиту прем’єр-міністра країни Терези Мей до Японії, де вона та її японський колега підписали декларацію про співпрацю у галузі оборони, Мей заявляла, що її уряд «рухається вперед з ідеями» і «визначеністю щодо майбутнього».

Девіс наполягав, що ЄС має проявити «уяву» та гнучкість під час переговорів.

Як повідомлялось, основним «каменем спотикання» на переговорах є небажання Великобританії виплачувати ЄС суму фінансових зобов’язань у 40 млрд євро. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло