Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Президенту Бразилії пред'явлені нові звинувачення в корупції

Президенту Бразилії пред'явлені нові звинувачення в корупції

Натомість він сподівається уникнути покарання з опорою на підконтрольну парламентську більшість

Президенту Бразилії пред'явлені нові звинувачення в корупції
фото Wikipedia

Генпрокурор Бразилії Родріго Жано направив у верховний суд країни нові звинувачення проти президента Мішела Темера. Його підозрюють у створенні злочинної організації і перешкоджанні правосуддю, повідомляє Reuters. Крім нього, висунуто звинувачення двом міністрам та ще кільком політикам.

За словами генпрокурора, «Мішел Темер встав на чолі злочинної організації в момент заняття поста президента», з травня 2016 року, після тимчасового відсторонення Ділми Руссефф від влади на період процесу імпічменту.

Діяти група почала ще раніше – в 2006 році. Слідчі вважають, що ними використовувалися різні державні та приватні інститути, включаючи держкорпорації, для незаконного особистого збагачення. Згідно з первинними оцінками, підозрювані змогли таким чином отримати не менше 587 млн реалів (близько 10,5 млрд рублів) у вигляді хабарів.

У документі також вказується, що «угруповання переросло в національний формат і діяло на міжнародному рівні».

Слід зазначити, що генпрокурор висунув звинувачення за три дні до закінчення терміну своїх повноважень.

Якщо суддя верховного суду дасть згоду, звинувачення буде передано на розгляд нижньої палати парламенту, після чого повинна бути створена спеціальна комісія. Потім за те, щоб оголосити зазначених у списку осіб офіційно обвинуваченими, повинні проголосувати на пленарному засіданні.

Однак експерти вважають, що президенту вдасться і цього разу уникнути відкриття розслідування завдяки парламентській більшості, підконтрольній президенту. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті