Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Ердоган: Туреччині більше не потрібно членство в ЄС

Ердоган: Туреччині більше не потрібно членство в ЄС

Однак від переговорів щодо можливого набуття членства країна поки що не відмовляється

Ердоган: Туреччині більше не потрібно членство в ЄС
Фото kremlin.ru

Туреччині більше не потрібно членство в Євросоюзі, однак вона не буде першою розривати переговори щодо вступу в блок. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, передає Reuters.

«Ми не будемо тією стороною, яка відмовиться перша. Чесно кажучи, нам більше не потрібно членство в ЄС», – сказав Ердоган.

Переговори щодо вступу Туреччини в ЄС тривали 12 років. Уряд Ердогана звинуватив європейські країни в тому, що вони не видали Туреччині підозрюваних у спробі державного перевороту, який стався минулого року.

Як відомо, ЄС звинуватив Ердогана в тому, що він занадто жорстокий по відношенню до прихильників перевороту. Було заарештовано десятки тисяч людей, включно з вчителями та журналістами.

«ЄС не підтримав нас у боротьбі з тероризмом», – заявив Ердоган. Водночас він вважає, що Євросоюзу необхідна Туреччина для успішного просування вперед.

«Якщо ЄС збирається рухатися далі, є тільки один спосіб зробити це – надати Туреччині членство і докласти зусиль для культурного і економічного зростання», – сказав турецький президент.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель минулого місяця заявила, що Туреччина не повинна вступати в ЄС, і переговори щодо цього повинні закінчитися, незважаючи на те, що дві країни є ключовими союзниками по НАТО.

Попри все Ердоган, виступаючи на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку, вимагав більше грошей від країн-членів ЄС для підтримки численних сирійських біженців у Туреччині. За його словами, Анкара вже витратила понад $25 млрд на допомогу біженцям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті