Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
«Грішні продукти» дорожчають: в ОАЕ ціни на сигарети й енергетики зросли вдвічі

«Грішні продукти» дорожчають: в ОАЕ ціни на сигарети й енергетики зросли вдвічі

Незабаром схожий податок введуть і інші країни регіону

«Грішні продукти» дорожчають: в ОАЕ ціни на сигарети й енергетики зросли вдвічі
фото pixabay.com

З 1 жовтня в ОАЕ вступив в силу акцизний податок, через який вдвічі зростуть ціни на тютюнові вироби та енергетичні напої, а ціни на безалкогольні напої зростуть на 50%. Про це повідомляє ArabianBusiness.

У середньому ціна на пачку сигарет із фільтром зросте з 8 до 16 дирхамів ($4,32), повідомляє видання. Ціни на безалкогольні напої зростуть з 1,5 до 2,25 дірхама.

Підвищення цін на сигарети та енергетики отримало назву «податок на гріх». З 1 січня вводиться більш широкий ПДВ на товари та послуги.

На вихідних люди намагалися накупити в магазинах якомога більше товарів за старими цінами, спричинивши неабиякі черги. Однак не всі магазини підвищили ціни з 1 жовтня. Відповідно до положень закону, магазин не повинен підвищувати ціни на вказану продукцію, якщо товари були отримані до вступу закону в силу (до 1 жовтня).

ОАЕ – це одна з шести близькосхідних держав, які вирішили ввести ПДВ в 5% наступного року. 

Важливо зазначити, що ПДВ в Еміратах вводиться вперше – раніше податку на додану вартість в країні не було.

Консалтингова фірма Deloitte заявила, що поступове впровадження ПДВ з наступного року «знаменує собою початок найбільш захоплюючих, драматичних і далекосяжних соціально-економічних змін у регіоні з моменту відкриття нафти» понад півстоліття тому.

ОАЕ і Саудівська Аравія введуть податок з 1 січня 2018 року. Інші держави регіону – Бахрейн, Кувейт, Оман і Катар, як очікується, запровадять в себе подібні заходи протягом наступного року.

Нагадаємо, колишній прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер запросив в уряду ОАЕ $35 млн за послуги покращення іміджу країни: зокрема він обіцяв створити для ОАЕ свій бренд та репутацію, а також встановити потужні впливові зв’язки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті