ЄС: Україна за рік не почала рухатися до створення страхового запасу нафти
Янез Копач акцентував на тому, що наразі країна навіть не визначилася з моделлю, за якою резервний запас нафти необхідно створювати

Секретаріат Європейського енергетичного співтовариства стурбований відсутністю прогресу України в питанні створення страхового (резервного) запасу нафти. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу сказав глава Секретаріату Янез Копач.
Про це пише Enkorr.
«Пройшов рік і нічого нового ми не бачимо. Україна поки навіть не змогла визначитися з моделлю, за якою резервний запас нафти необхідно створювати», – зазначив він.
Янез Копач очікує, що уряд до кінця року затвердить модель створення страхового запасу і незабаром будуть розроблені проекти вторинного законодавства. Також Енергоспівтовариство очікує прийняття в першій половині 2018 року окремого закону про резервні запаси нафти, який буде відповідати директивам ЄС.
Присутній на комітеті міністр енергетики Ігор Насалик у відповідь заявив, що відповідальність за підготовку до створення резервного запасу лежить на Державному агентстві резерву України.
Нагадаємо, що Україні необхідно прискорити створення стратегічного резерву нафти та нафтопродуктів. Цього вимагає Директива №119 (від 2009 року) Євросоюзу. Також Україна занадто залежить від постачання нафтопродуктів, які вироблені з російської сировини, – до 80% річного споживання. Причому практично всі українські постачальники працюють «з коліс». Подробиці про створення стратегічного резерву нафти в Україні Ви можете дізнатися у матеріалі Mind «Нафтовий резерв: як Україні убезпечити себе від паливної кризи».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].