Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
КНДР знає як заробити, незважаючи на міжнародні санкції

КНДР знає як заробити, незважаючи на міжнародні санкції

З огляду на погіршення відносин з Китаєм, Північна Корея посилює співпрацю з Росією

КНДР знає як заробити, незважаючи на міжнародні санкції
фото з pixabay.com

На Північну Корею накладають все більше міжнародних санкцій, але країна має достатньо способів, за допомогою яких може вести бізнес та заробляти кошти. Про це повідомляє CNBC.

Незважаючи на обмеження, загальна економіка країни зросла на 3,9% за минулий рік, що стало найшвидшим темпом зростання з 1999 року, коли Пхеньян займався бізнесом принаймні з 80 країнами.

Поки достеменно невідомо, як розвивається економіка країни цього року, але ситуація може дещо погіршитись. США оголосили про введення нових санкцій цього тижня, після того як Дональд Трамп повернув країну до списку країн – спонсорів тероризму.

Основним торговим партнером КНДР є Китай, але аналітики говорять, що цьогоріч Китай став більш наполегливим у здійсненні тиску на Пхеньян.

Минулого місяця Китай опублікував дані, що у вересні різко скоротився експорт пального до КДНР. Імпорт північнокорейського вугілля знизився на 71,6% порівнянно з минулим роком, а експорт бензину впав на 99,6%.

Враховуючи прохолодні відносини з Пекіном, Північна Корея шукає додаткових партнерів.

Москва має тривалу спільну історію з КНДР – Радянський Союз складав майже половину зовнішньої торгівлі Північної Кореї протягом майже 30 років, поки СРСР не розвалився в 1990-х роках.

Росія, схоже, знов активізує свою участь. Минулого місяця російська найбільша телекомунікаційна компанія провела інтернет підключення до КНДР. В травні між КНДР та російським Владивостоком було запущено поромне сполучення для перевезення вантажів, а державне інформагентство Росії повідомило про плани щодо розширення залізничного сполучення між двома країнами.

Проте офіційні обсяги торгівлі минулого року досягли всього $77 млн проти $113 млн у 2013 році. Ще у 2015 році тодішній міністр Росії із розвитку Далекого Сходу оголосив, що хоче збільшити обсяг торгівлі з КНДР до $1 млрд до 2020 року.

Експерти зазначають, що постачання російської нафти в Північну Корею не відображається в офіційних митних даних, тому фактичні обсяги торгівлі як мінімум втричі переважають те, що написано.

Дані за І квартал 2017 року показали, що російська торгівля з КНДР більш ніж подвоїлась – до $31,4 млн.

Аналітики вважають, що підтримуючи північнокорейський режим, Росія переслідує кілька цілей, зокрема, створення іміджу Росії як міжнародного брокера та укріплення впевненості російських громадян, що РФ є «великою державою».

«Торгівля Північної Кореї із країнами, крім Китаю, у різних формах, очевидно, є більшою, ніж ми собі уявляємо», – заявив дослідник інституту досліджень зовнішньої політики Бенджамін Катцефф Сільберштейн.

Офіційно головний експорт Північної Кореї складає вугілля та текстиль, але торгові відносини країни виходять за рамки цих продуктів, розповсюджуючись на продаж зброї та трудові ресурси.

За оцінками ООН, понад 50 000 північнокорейських громадян працюють в закордонних країнах, головним чином у Китаї, Росії, Малайзії, Катарі, Ефіопії та Польщі.

За 2015 рік режим отримав близько $300 млн на продажу зброї, в основному до Сирії, Єгипту, Ємену та на Кубу.

КНДР також має таємні торгові відносини з кількома африканськими країнами, а обсяги торгівлі, здійснені через Африку, оцінюються у понад $100 млн на рік. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті