США закликали всі країни ООН повністю розірвати дипвідносини з КНДР

США закликали всі країни ООН повністю розірвати дипвідносини з КНДР

Американська сторона наполягає також на повному припиненні торгівлі, експорту та імпорту і висланні всіх північнокорейських працівників

США закликали всі країни ООН повністю розірвати дипвідносини з КНДР
фото Shutterstock

Постпред США в ООН Ніккі Хейлі закликала всі країни – члени ООН розірвати дипломатичні відносини з Північною Кореєю. Про це вона заявила під час засідання Ради безпеки ООН, скликаного у зв’язку з останнім запуском нової балістичної ракети КНДР.

«Вчора північнокорейський режим зробив свій вибір. Він надав перевагу ядерній агресії… Він вирішив кинути виклик світовому терпінню, – сказала Хейлі. – З цим вибором приходить критичний момент для спільного світового рішення».

Вона також наголосила, що через ядерну та ракетну програми Північної Кореї більше 20 країн, серед яких Мексика, Перу,  Італія, Іспанія та Кувейт, вже розірвали з КНДР усі дипломатичні зв’язки. Португалія та ОАЕ призупинили дипломатичні зв’язки, Філіппіни призупинили торгові відносини, а Тайвань, колишній значний торговий партнер північнокорейського режиму, взагалі розірвав усі торгові відносини.

«Усі країни – члени ООН як мінімум повинні повністю застосовувати всі санкції ООН. Але ми знаємо, що це виконується не повною мірою, – підкреслила Хейлі. – Радбез заборонив експорт вугілля з Північною Кореї. Все ж ми маємо повідомлення, що режим продовжує контрабанду вугілля до сусідніх азійських країн, застосовуючи обманну тактику». Така ж ситуація, за її словами, відбувається з імпортом нафти.

«Є країни, які продовжують фінансувати північнокорейську ядерну програму, порушуючи санкції ООН та йдучи наперекір нашим зусиллям. Світ знає хто це», – заявила постпред.

Хейлі закликала усі країни – члени ООН «повністю розірвати дипломатичні відносини з КНДР та обмежити військове, технічне або комерційне співробітництво». Вони також мають припинити торгівлю з режимом, припинивши весь імпорт та експорт та вислати усіх північнокорейських працівників.

Нагадаємо: попри введення санкцій проти КНДР, Північна Корея все одно має достатньо способів, за допомогою яких може вести бізнес та заробляти кошти. Зокрема, режим Кім Чен Ина посилює співпрацю з Росією. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло