Платіжна система VISA призупинила обслуговування туркменських банків

Платіжна система VISA призупинила обслуговування туркменських банків

Обмеження на користування картками змушує багатьох жителів мандрувати за кордон для зняття готівки

Платіжна система VISA призупинила обслуговування туркменських банків
фото Shutterstock

Міжнародна платіжна система VISA призупинила обслуговування туркменських банків через їх заборгованість перед VISA, а також через довільні обмеження, що вводяться фінансовою владою Туркменістану на користування платіжними картками, повідомляє «Радио Азатлык».

Наприклад, на початку минулого місяця влада ввела додаткові обмеження, що дозволяють переводити тільки $50 на день.

Останні кілька тижнів деякі туркменські користувачі взагалі не можуть користуватися платіжною системою: не можуть здійснювати оплату в торгових точках, а також переводити гроші в готівку в банкоматах.

Міжнародна платіжна система VISA відмовилася обслуговувати будь-які карти, видані банками Туркменістану, повідомляє видання, посилаючись на власні джерела. З минулої п’ятниці всі розрахунки по VISA були припинені до понеділка.

Джерело в міністерстві уточнило, що борг за розрахунковими операціями склав $30 млн – за обслуговування переказів.

«Заборгованість туркменських банків накопичувалася кілька місяців. VISA, звісно, не хотіла б втратити ринок, але обслуговування туркменських банків обходиться цій компанії дорого», – стверджує джерело.

Через обмеження, введені туркменською фінансовою владою на конвертацію національної валюти, останнім часом користувачі карт VISA почали їздити за кордон, в основному Туреччину, де вони знімали в банкоматах гроші і конвертували в долари. Виник навіть спеціальний вид послуг, коли підприємці за певну плату їдуть з картками своїх клієнтів до Туреччини, знімають там гроші і привозять готівкові долари.

Між тим зростання кількості чіпованих карт Visa в США б’є всі рекорди і вже перетнуло позначку в 1 млрд користувачів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті