Ердоган під час візиту до Греції заявив, що хоче відібрати в неї кілька островів

Ердоган під час візиту до Греції заявив, що хоче відібрати в неї кілька островів

З 1923 року Греція і Туреччина ведуть суперечку за острови в Егейському морі

Ердоган під час візиту до Греції заявив, що хоче відібрати в неї кілька островів
фото tccb.gov.tr

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час візиту в Грецію 7 грудня пред'явив Афінам територіальні претензії, розкритикував поводження грецької влади з представниками турецької меншини і звинуватив Євросоюз у затягуванні реалізації договору про біженців, пише Deutsche Welle.

«Повітряні й морські кордони можна було б покращити», – сказав Ердоган, натякаючи на Лозанський договір від 1923 року. За цим договором Греція отримала майже всі острови в Егейському морі біля узбережжя Туреччини. Відтоді між Туреччиною і Грецією не припиняються суперечки про точне проходження кордону.

Грецький уряд образився на претензії Ердогана, підкресливши, що його візит має сприяти «побудові мостів, а не стін». Президент Греції Прокопіс Павлопулос виключив можливість перегляду Лозанського договору.

«Для нас цей договір не є предметом торгу. Він не вимагає ні перегляду, ні оновлення», – вказав він у ході зустрічі з Ердоганом в Афінах.

Ердоган звинуватив владу Греції в тому, що вона, всупереч договору, не дозволяє турецькій меншості вибирати муфтіїв, а призначає їх сама. Президент Туреччини підкреслив, що для нього захист прав етнічних турків є вищим пріоритетом. 8 грудня він відвідає турецьку громаду у Фракії в північній частині Греції.

Євросоюзу також дісталося від Ердогана – той звинуватив блок у невиконанні обіцянок в економічній сфері, які випливають з укладеного між сторонами пакту про реадмісію нелегальних мігрантів. Євросоюз не виконав жодної зі своїх обіцянок у цій сфері, тоді як Туреччина виконала всі свої зобов'язання, сказав Ердоган. Він, зокрема, звинуватив ЄС у невиплаті обіцяної фінансової допомоги.

Тим часом президент Греції Павлопулос висловився за зближення Туреччини з Євросоюзом. При цьому він, однак, зазначив, що Анкара має дотримуватися міжнародних договорів і виконати умови для подальшого зближення з ЄС.

Це перший візит президента Туреччини до Греції за останні 65 років. Ердоган вже відвідував Грецію, проте лише на посаді прем'єр-міністра Туреччини. Видання зазначає, що при Ердогані історично складні відносини між Туреччиною і Грецією, незважаючи на всі труднощі, покращилися. Ердоган підтримує добрі відносини з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті