Витрати на військову техніку зростуть на 34% наступного року - Міноборони

Витрати на військову техніку зростуть на 34% наступного року - Міноборони

Загальна сума на наступний рік складе 86 млрд гривень

Витрати на військову техніку зростуть на 34% наступного року - Міноборони
Бойова броньована машина "Дозор"
Фото УНІАН

Витрати на закупівлю озброєння і військової техніки зростуть на 34% наступного року – до 18,1 млрд гривень, що відповідає не менше 20% від загального бюджету відомства. Про це повідомив начальник управління планування бюджету Департаменту фінансів Міноборони Костянтин Кифаренко, передає УНІАН.

«На 2018 рік загальна сума 86 млрд гривень (бюджет Міноборони на 2018 рік), планується направити 18,1 млрд гривень на закупівлю озброєння і військової техніки, збільшення порівняно з попереднім роком на 34%. Цей розподіл відповідає колективним вимогам, які прийняті в країнах-членах НАТО щодо виділення не менше 20% (загального бюджету відомства) на закупівлю озброєння і модернізацію», – сказав Кифаренко.

За словами міноборони, витрати на персонал наступного року передбачаються на рівні 50,4 млрд гривень – збільшення на 7,1 млрд гривень, або на 16,5%. На інфраструктуру виділять 5,2 млрд гривень (зростання на 2,3 млрд гривень), що передбачає будівництво житла, капітальний ремонт військових об'єктів, переобладнання казарм. Експлуатаційні витрати складуть 12,3 млрд гривень (зростання на 2,8 млрд гривень).

Нагадаємо, що у 2017 році витрати бюджету на армію та озброєння зросли у порівнянні з 2016-м приблизно на 10%. Причому вперше держоборонзамовлення було затверджене відразу на три роки, до 2019-го – для оптимізації планування виробництва. Загальна сума і деталі замовлення засекречені. У відкритих джерелах із посиланням на офіційних осіб наводилися цифри від 6,4 до 9 млрд грн. Це лише ті кошти, які держава витрачає на закупівлю й модернізацію нових озброєнь і техніки, в цілому ж на силові відомства та нацбезпеку з 2015 року Україна спрямовує 5% ВВП щорічно. Подробиці про те, куди йдуть оборонпромівські гроші, читайте у матеріалі Mind  «Рік оборонпрому: корупція, нереалізований потенціал і витік технологій».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло