Через глобальне потепління чверть планети може перетворитися на пустелю – вчені
Посуха стане загрозою для аграрної промисловості, якщо не вдасться стримати потепління до 1,5 градуса

Чверть поверхні земної кулі чекає посуха, якщо середній рівень температури підніметься більш ніж на 2 градуси Цельсія, прогнозує міжнародна група вчених. Відповідне дослідження опубліковано в журналі Nature Climate Change, повідомляє HighTech.
Вчені досліджували 27 різних кліматичних моделей майбутнього і визначили регіони, в яких настане посуха, коли глобальне потепління досягне 1,5 і 2 градуси Цельсія вище доіндустріального рівня. Вони дійшли висновку, що посуха вразить від 20 до 30% поверхні суші. При цьому більшість цих регіонів зможуть уникнути цього, якщо потепління вдасться стримати на рівні 1,5 градуса.
У найдокладнішому на сьогодні дослідженні посушливості, яке провели фахівці Університету науки і техніки Шеньчженя, Університету Східної Англії, Сеульського національного університету та інших вузів Швеції, США та Швейцарії, вказано, що тільки якщо людству вдасться стримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса, планета зможе уникнути серйозних змін на 2/3 території Землі, зокрема посухи і лісових пожеж.

«Посушливість – серйозна загроза, оскільки дуже впливає на сільське господарство, якість води і форми життя. Також вона може привести до посухи і лісових пожеж, як ті, що вразили Каліфорнію», – пояснює Чан-І Парк, автор наукового дослідження.
За інформацією The Guardian, посушливість вже підвищилася в XX столітті в Середземномор'ї, Південній Африці та на східному узбережжі Австралії, а напівпустельні регіони Мексики, Бразилії, Південної Африки та Австралії почали перетворюватися на пустелі. Зворотний процес відбувається в екваторіальних країнах і у високих широтах, де клімат стає більш вологим.
За інформацією вчених, наша планета розігрілася на 1 градус Цельсія більше, ніж у доіндустріальну епоху, а за 10 років цей показник може дійти до 1,5 градуса. До 2050 року, якщо не вжити рішучих заходів, температура Землі майже гарантовано підніметься на 2 градуси з початку промислової революції. Це загрожує пожежами, штормами, зменшенням чисельності тварин і обсягів прісної води, попереджають вчені.
Mind досліджував, на що готовий світ заради збереження клімату, і яким є місце України в цьому процесі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].