Сенат Польщі вночі прийняв скандальний закон про заборону «бандерівської ідеології»

Сенат Польщі вночі прийняв скандальний закон про заборону «бандерівської ідеології»

Закон в основному підтримали члени правлячої партії країни

Сенат Польщі вночі прийняв скандальний закон про заборону «бандерівської ідеології»
фото з pixabay.com

Сенат Польщі близько 3 ночі у четвер прийняв без поправок закон про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Про це повідомляє Укрінформ.

За проголосувало 57 сенаторів, проти – 23, утрималось – 2.  Закон в основному підтримали члени правлячої партії «Право і справедливість».

Протягом дня в Сенаті точились суперечки щодо змісту закону, опозиція наполягала, що закон запровадить цензуру в Польщі на ведення дискусій щодо питання провини поляків за злочини під час Другої світової війни і погіршують відносини з іншими країнами.

Депутати з правлячої партії переконані, що закон допоможе уникнути ситуацій, коли Польщу і польський народ безпідставно звинувачуватимуть у злочинах проти євреїв у роки війни.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, який забороняє пропаганду тоталітарних ідеологій і визнає злочинною участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та Галичини. Порушників каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням терміном до трьох років. Також закон забороняє вживати словосполучення «польські табори смерті» та передбачає покарання для тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло