Кабмін пропонує заборонити використання російського ПЗ на об’єктах критичної інфраструктури

Кабмін пропонує заборонити використання російського ПЗ на об’єктах критичної інфраструктури

У зв'язку із потенційними загрозами національним інтересам і національній безпеці України

Кабмін пропонує заборонити використання російського ПЗ на об’єктах критичної інфраструктури
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів пропонує законодавче врегулювання можливості введення секторальних (без визначення кола осіб) санкцій щодо заборони або обмеження використання на об’єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій, розроблених/виготовлених суб’єктами господарювання держави-агресора.

Про це йдеться у відповідному законопроекті про внесення змін до Закону України «Про санкції» (№8042), розробленому Адміністрацією Держспецзв’язку та розміщеному на сайті Верховної Ради.

«Введення на основі цього законопроекту секторальних санкцій потребує фінансування заходів із заміни програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання за рахунок державного бюджету та інших джерел, передбачених законодавством», – йдеться у поясненні до проекту.

Як пояснюють автори документу, проект розроблено для невідкладного та ефективного реагування на наявні та потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України.

Як зазначається, серед потенційних загроз, реалізація яких може негативно впливати на обороноздатність держави, є широке використання в інформаційно-телекомунікаційних системах України програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій іноземного виробництва.

«Це дає потенційну можливість іноземній державі здійснювати несанкціонований доступ до державних інформаційних ресурсів та персональних даних громадян України, а також можливість шкідливого втручання до інформаційно-телекомунікаційних систем силових структур та об’єктів критичної інфраструктури держави, що може мати значні негативні наслідки для національної безпеки і оборони України», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло