Китайське «свиняче диво»: фермери використовують АІ для виведення найбільшого у світі поголів’я свиней
Базова система зможе підраховувати кількість новонароджених поросят, а згодом – оцінювати стан здоров’я тварин та, навіть, зменшити їх смертність

Протягом століть в Китаї свиней розводили переважно в приватних домогосподарствах. Але починаючи з 1980-х років у країні швидко модернізували цю галузь промисловості для задоволення потреб середнього класу. Тепер половина поголів’я свиней – близько 700 млн – живуть на гігантських фермах. І щоб справлятися з такою великою «свинячою ордою», фермери почали користуватися зовсім нетрадиційним інструментом, а саме штучним інтелектом (АІ). Про це повідомляє The Verge.
Раніше цього місяця китайський технологічний гігант Alibaba підписав угоду з компанією, яка займається вирощуванням свиней Dekon Group та постачальником корму Tequ Group для розробки та розгортання системи стеження за свинями із використання АІ. Нова система буде спиратись на машинний зір, для того щоб замінити радіочастотні мітки, які раніше використовувались на фермах.
Радіочастотні мітки є надійними, але дорогими та важкими у використанні. Їх треба чіпляти на кожну тварину та окремо сканувати її для стеження.
Як повідомляється, угоду оцінюють у $10 млн.
«Якщо ви матимете 10 млн свиней, ви ледве зможете навіть підрахувати скільки поросят народжується щодня», – сказав головний інформаційний директор компанії Tequ Group Чжан Хайфен.
Нова система передбачає використання машинного зору для стеження за свинями з використанням верхніх камер, які ідентифікуватимуть числа, витатуйовані на їх тілах. На базовому рівні ця система зможе підраховувати свиней та поросят, але Alibaba сподівається, що в майбутньому система пропонувати більш широкі функції.
Наприклад, комбінуючи показники температури інфрачервоних датчиків з даними щодо того, скільки свиня проходить за день, АІ зможе оцінити стан здоров’я тварини. Інструменти розпізнавання голосу зможуть допомогти, попереджуючи фермерів про випадки, коли поросят давлять їх «мами». Alibaba стверджує, що ця функція зменшить смертність поросят на 3% на рік.
Китай – не єдина країна, яка виявляє інтерес до впровадження нових технологій в галузі тваринництва. Американський сільськогосподарський гігант Cargill нещодавно розпочав тестувати розпізнавання облич корів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].