Японія вважає, що США можуть порушити принципи вільної торгівлі
Сталеливарна промисловість країни занепокоєна можливим введенням США обмежень на імпорт сталі та алюмінію

Японська сталеливарна промисловість заявила, що пропозиція Міністерства торгівлі США, адресована президенту Дональду Трампу, щодо введення обмежень на імпорт сталі порушує принципи вільної торгівлі. Також японська сторона закликала Вашингтон прийняти «врівноважене та адекватне рішення». Про це повідомляє Reuters.
Міністерство торгівлі США рекомендувало Трампу ввести обмеження на імпорт сталі та алюмінію з Китаю та інших країн, до яких можуть входити впровадження тарифів та імпортних квот.
«Рекомендації порушують принципи вільної торгівлі, які є основою для розвитку та процвітання світової економіки, – сказав голова японської залізної та металургійної промисловості Косей Шіндо. – Ми сподіваємося, що Трамп прийме виважене та адекватне рішення».
«Японія вважає, що імпорт сталі та алюмінію з Токіо не становить жодної загрози для національної безпеки США», – сказав Ясудзі Коміяма, директор відділу металургійної промисловості Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії.
Японія щорічно експортує близько 2 млн тонн продукції зі сталі до США, всього біля 5% від загального обсягу поставок сталі до Сполучених Штатів. Втім, американські металургійні компанії занепокоєні торговою політикою США.
«Якщо США запровадять заходи (для обмеження імпорту), це може спровокувати дії у відповідь з боку інших країн. Найнеприємніше – це бачити світ, який йде до протекціонізму», – сказав президент другої за обсягами виробництва сталеливарної компанії в Японії JFE Holdings Айджи Хаяшида.
Японська компанія Nippon Steel вважає, що торгові дії США можуть спричинити перенасичення сталевими продуктами ринків Азії, оскільки їм нема куди більше рухатись.
Як повідомлялось, президент США вирішить долю імпорту сталі та алюмінію у квітні 2018 року.
Нагадаємо: Китай виступатиме проти будь-яких «несправедливих і необґрунтованих» торгових заходів проти своїх сталеливарних заводів зі сторони таких країн, як США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].