Єврокомісія запевняє, що транзит російського газу через Україну не припиниться

Єврокомісія запевняє, що транзит російського газу через Україну не припиниться

Оголошений «Газпромом» намір розірвати свої контракти з «Нафтогазом» не матиме «безпосередніх наслідків»

Єврокомісія запевняє, що транзит російського газу через Україну не припиниться
Фото: Shutterstock

Єврокомісія опублікувала в неділю заяву заступника голови ЄК з Енергетичного союзу Мароша Шефчовича про ситуацію з газопостачанням ЄС і транзитом російського газу через Україну у зв'язку з протистоянням Москви і Києва.
Про це повідомляє Інтерфакс.

У документі в цілому повторюється вже викладена в попередні дні позиція Єврокомісії, в якій при описі ситуації робиться висновок, що «виконуються всі існуючі зобов'язання з постачання і транзиту газу в ЄС».

Разом з тим заяву доповнено уточненням, що оголошений «Газпромом» намір розірвати свої контракти з «Нафтогазом» не матиме «безпосередніх наслідків».

«Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, заступник голови Марош Шефчович був проінформований про те, що «Газпром», як і раніше, має намір припинити свої контракти з «Нафтогазом». Однак ця процедура може зайняти деякий час і не матиме безпосередніх наслідків для газових потоків», – відзначається в заяві.

У заяві також говориться, що «міністр енергетики Росії пан Новак запевнив у тому, що транзит газу до держав – членів ЄС не знаходиться під загрозою і залишається надійним».

Нагадаємо, російський «Газпром» відмовився відновити постачання газу в Україну і розпочав процес розірвання всіх контрактів із «Нафтогазом України» на постачання газу в майбутньому.

Раніше «Нафтогаз» виграв суперечку з «Газпромом»: за результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Глава «Нафтогазу» Коболєв запропонував знизити температуру в оселях, аби Путін не реалізував план «газового шантажу».

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло