Порошенко проти скасування 3-ї групи «спрощенців»
Президент пропонує провести податкову амністію і ввести податок на виведений капітал для МСБ

Президент України Петро Порошенко виступає проти скасування 3-ї групи спрощеної системи оподаткування, а також пропонує провести податкову амністію і ввести податок на виведений капітал на першому етапі для малого і середнього бізнесу (МСБ), повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це президент заявив під час зустрічі з бізнесом у Києві.
«Законопроект, який передбачає скасування 3-ї групи спрощеної системи оподаткування... Я не підтримую його (законопроект №8089. – Mind)», – сказав президент.
Нагадаємо, днями у Верховній Раді народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» зареєстрували відповідний законопроект, який передбачає зниження ставки податку на додану вартість з 20 до 16% та скасувати 3-ї групу фізичних осіб-підприємців.
Водночас, на його думку, проведення податкової амністії дозволить українцям заплатити відповідний податок, завести гроші в Україну і законно інвестувати кошти в українську економіку.
«Я пропоную ще раз повернутися до обговорення так званої нульової декларації. Ми не можемо говорити про те, що кожен українець в чомусь винен, треба дати можливість кожному українцю заплатити відповідний податок, відповідно до закону, завести гроші в Україну, інвестувати їх в українську економіку і відчувати себе вільним громадянином вільної країни», – пояснив Порошенко.
Так, він запропонував присутнім на зустрічі представникам бізнесу долучитись до розробки законопроекту «Про «нульову» декларацію».
Крім того, щодо введення податку на виведений капітал Порошенко зазначив: «Я готовий до будь-яких компромісів... На перших етапах це може стосуватися малого і середнього бізнесу».
Водночас він додав, що не має наміру вносити в парламент законопроект про податок на виведений капітал, який передбачає заміну податку на прибуток, і виносити цю законодавчу ініціативу на повторне обговорення.
Так, Порошенко дав доручення Міністерству фінансів надати нові розрахунки фінансового результату і аргументацію введення податку на виведений капітал, оскільки існуючі розрахунки є некоректними.
Крім того, сьогодні президент також підписав закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який був ухвалений Верховною Радою 6 лютого 2018 року.
Нагадаємо, як зазначала віце-президент Асоціації платників податків Наталя Ульянова у інтерв’ю для Mind щодо податку на виведений капітал, їм дуже незадоволений великий бізнес. Так, великі компанії розуміють, що діра в бюджеті, яка утворюється після скасування податку на прибуток, покриватиметься за їхній рахунок.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].