Порошенко проти скасування 3-ї групи «спрощенців»
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Порошенко проти скасування 3-ї групи «спрощенців»

Президент пропонує провести податкову амністію і ввести податок на виведений капітал для МСБ

Порошенко проти скасування 3-ї групи «спрощенців»
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко виступає проти скасування 3-ї групи спрощеної системи оподаткування, а також пропонує провести податкову амністію і ввести податок на виведений капітал на першому етапі для малого і середнього бізнесу (МСБ), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це президент заявив під час зустрічі з бізнесом у Києві.
«Законопроект, який передбачає скасування 3-ї групи спрощеної системи оподаткування... Я не підтримую його (законопроект №8089. – Mind)», – сказав президент.

Нагадаємо, днями у Верховній Раді народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» зареєстрували відповідний законопроект, який передбачає зниження ставки податку на додану вартість з 20 до 16% та скасувати 3-ї групу фізичних осіб-підприємців.

Водночас, на його думку, проведення податкової амністії дозволить українцям заплатити відповідний податок, завести гроші в Україну і законно інвестувати кошти в українську економіку.

«Я пропоную ще раз повернутися до обговорення так званої нульової декларації. Ми не можемо говорити про те, що кожен українець в чомусь винен, треба дати можливість кожному українцю заплатити відповідний податок, відповідно до закону, завести гроші в Україну, інвестувати їх в українську економіку і відчувати себе вільним громадянином вільної країни», – пояснив Порошенко.

Так, він запропонував присутнім на зустрічі представникам бізнесу долучитись до розробки законопроекту «Про «нульову» декларацію».

Крім того, щодо введення податку на виведений капітал Порошенко зазначив: «Я готовий до будь-яких компромісів... На перших етапах це може стосуватися малого і середнього бізнесу».

Водночас він додав, що не має наміру вносити в парламент законопроект про податок на виведений капітал, який передбачає заміну податку на прибуток, і виносити цю законодавчу ініціативу на повторне обговорення.

Так, Порошенко дав доручення Міністерству фінансів надати нові розрахунки фінансового результату і аргументацію введення податку на виведений капітал, оскільки існуючі розрахунки є некоректними.

Крім того, сьогодні президент також підписав закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який був ухвалений Верховною Радою 6 лютого 2018 року.

Нагадаємо, як зазначала віце-президент Асоціації платників податків Наталя Ульянова у інтерв’ю для Mind щодо податку на виведений капітал, їм дуже незадоволений великий бізнес. Так, великі компанії розуміють, що діра в бюджеті, яка утворюється після скасування податку на прибуток, покриватиметься за їхній рахунок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті