Україна та Нідерланди домовилися про уникнення подвійного оподаткування доходів фіз- та юрсіб
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Україна та Нідерланди домовилися про уникнення подвійного оподаткування доходів фіз- та юрсіб

Для попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно

Україна та Нідерланди домовилися про уникнення подвійного оподаткування доходів фіз- та юрсіб
Фото: Посольство України в Нідерландах

Україна та Королівство Нідерландів домовилися про умови уникнення подвійного оподаткування, які передбачають введення оподаткування дивідендів за ставкою від 5% до 15%, роялті на рівні 5% та 10%, а також збільшення ставки оподаткування процентів з 2% до 5%, йдеться в повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

Відповідний Протокол про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно підписали сьогодні міністр фінансів Олександр Данилюк та державний секретар Мінфіну Нідерландів Менно Снілом.

Так, щодо оподаткування дивідендів протокол передбачає введення ставки 5% – якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, та 15% – в усіх інших випадках (виключено положення щодо оподаткування дивідендів за ставкою 0%).

Крім того, документом встановлено ставку оподаткування роялті на рівні – 5% та 10% (виключено положення щодо оподаткування роялті за ставкою 0%).

Також документ закріплює нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей договірних сторін щодо обміну податковою інформацією.

«Укладення цього протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Королівством Нідерландів у залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування в податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави», – пояснюють у міністерстві.

Як зазначається, положення протоколу повністю відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР та новітнім стандартам ОЕСР – правилам протидії розмиванню податкової бази та переміщенню прибутків (BEPS).

Нагадаємо: у 2014 році Організація економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) схвалила Єдиний стандарт звітності (Common Reporting Standard, CRS), відомий також як Стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. СRS зобов'язує податкові органи держав, що підписали угоду, отримувати інформацію від фінансових установ про платників податків цих держав і щорічно автоматично обмінюватися цими даними з іншими країнами.

Як писав Mind, Мінфін у вересні 2017 року презентував детальну дорожню карту з імплементації Мінімального стандарту Плану дій BEPS та планував до кінця року приєднатися до багатосторонньої угоди (MLI – Multilateral Instrument), але в заплановану дату, 24 січня 2018 року, зазначений документ підписали шість країни й Україна серед них була відсутня.

У міністерстві пояснили, що до запланованої дати підписання в Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції.

MLI конвенція включає заходи одразу по 4 пунктах плану BEPS: це нейтралізація шкідливих податкових режимів (захід 2); запобігання неправомірному наданню пільг за угодою про уникнення подвійного оподаткування (захід 6); запобігання уникнення статусу постійного представництва (захід 7) і підвищення ефективності механізмів врегулювання суперечок (захід 14).
Україна, приєднавшись до плану, мала намір виконати зобов'язання по двох із зазначених заходах – 6 і 14.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті