Мінфін закликає Верховну Раду врегулювати питання відшкодування ПДВ

Мінфін закликає Верховну Раду врегулювати питання відшкодування ПДВ

Відновити справедливість щодо платників податків і сприяти поверненню боргів бізнесу

Мінфін закликає Верховну Раду врегулювати питання відшкодування ПДВ
Фото: Уніан

Міністерство фінансів закликає народних депутатів підтримати законопроект № 7518, який врегульовує питання порядку відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) по заявах бізнесу, які були подані платниками до 1 лютого 2016 року та узгоджені за рішеннями суду і не потрапили до Тимчасового реєстру відшкодування ПДВ, йдеться на сайті Мінфіну.

«Про які суми боргів йде мова? На поточну дату узгоджена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню бізнесу становить 676,2 млн грн (по 498 заявах). Підтверджену заборгованість держава має повернути бізнесу. Також, в процесі оскарження перебуває майже 4 млрд грн (по 1 268 заявах поданих до 1 лютого 2016)», – зазначають у міністерстві.

Так, Мінфін розраховує на конструктивну співпрацю з народними депутатами та підтримку законопроекту №7518, що відновлює справедливість у відшкодуванні ПДВ. Крім того, позицію Уряду підтримав Президент України Петро Порошенко.

«Адже цей законопроект є важливим для бізнесу, що працює, інвестує та створює робочі місця в Україні», – йдеться у повідомленні.

Також у міністерстві нагадують, що відповідно до чинної редакції Податкового кодексу України Державною фіскальною службою (ДФС) сформовано та опубліковано на офіційному веб-порталі Тимчасовий реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми ПДВ не відшкодовані з бюджету. До Тимчасового реєстру включено заявки на 219,1 млн грн (по 193 заявах).

Водночас, як писав Mind, згідно експертному висновку до законопроекту Мінфіна, сформований ДФС відповідний реєстр заяв не передбачає відповідного фінансування, закріпленого законом про держбюджет на 2018 рік.

Нагадаємо: наприкінці 2017 року депутати зробили невеличкий подарунок бізнесу і на два місяці призупинили дію механізму блокування ПДВ-накладних (законопроект №6776-д). Але за цей час будуть розроблені нові критерії, і система відновить свою дію.

Водночас, розробити та затвердити нові критерії ризиків мала до 1 березня 2018 року Державна фіскальна служба (ДФС) за погодженням з Міністерством фінансів, але досі документ не представлений на розгляд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло