Американські сенатори виступили проти трубопроводу «Північний потік-2»
Сенатори закликають Трампа використати минулорічний закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій»

Група американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій в складі 39 осіб направили лист міністру фінансів США Стівену Мнучіну і заступнику держсекретаря Джону Саллівану, в якому вони виступили проти будівництва проекту «Північний потік-2».
Про це повідомляє TASS з посиланням на видання The Washington Examiner. Текст листа було опубліковано на офіційному сайті сенатора від Вайомінгу Джона Баррассо.
«Ми стурбовані тим, що триває розробка проекту будівництва трубопроводу «Північний потік-2», який повинен забезпечити поставки природного газу з Росії до Німеччини. Ми виступаємо проти «Північного потоку-2» і наполягаємо на тому, щоб адміністрація президента Дональда Трампа використала всі наявні в її розпорядженні засоби для запобігання будівництва цього трубопроводу», – йдеться в посланні.
Сенатори відзначають, що «Північний потік-2» зробить союзників США і партнерів країни в Європі більш вразливими до «тиску і злісного впливу» з боку Росії.
«Це буде крок назад на шляху диверсифікації в Європі енергоджерел, постачальників і маршрутів доставки, – вказали законодавці. – Нас турбує те, що «Північний потік-2» підірве економіку України та інших країн в Центральній Європі, через територію яких здійснюється транзит газу».
Сенатори нагадали про те, що підписаний Трампом у серпні минулого року закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» може бути використаний адміністрацією вдля підтримки енергетичної безпеки Європи».
«Цей рік стане вирішальним для долі проекту «Північний потік-2», – підкреслюється в листі. – Ми з нетерпінням очікуємо спільної роботи з адміністрацією щодо додаткових заходів, націленим на те, щоб «Північний потік2» ніколи не був побудований».
«Північний потік-2» – газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1220 км і потужністю 55 млрд кубометрів на рік. Початок його будівництва очікується в 2018 році. Трубопровід в цілому повторює маршрут «Північного потоку» і пройде через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти держав – Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Нагадаємо, Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку-2». Наступного дня до них приєдналася Естонія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].