Вчені винайшли хірургічний клей, який склеює і заживляє рани за лічені хвилини (ВІДЕО)
Новий препарат допоможе швидко зупиняти кров в екстрених ситуаціях та рятувати життя

Австралійські вчені винайшли високоеластичний хірургічний клей MeTro, який склеює рани й усуває необхідність накладати шви, повідомляє HighTech з посиланням на результати тестування препарату, опубліковані в Science Translational Medicine під авторством вчених з Австралійського університету в Сіднеї.
Новий винахід може повністю змінити процес проведення хірургічних операцій, зазначає видання.
В склад клею MeTro входять білки, які при взаємодії з ультрафіолетовим світлом перетворюються на пружний, але міцний матеріал. Після впорскування в рану MeTro повністю запечатує її протягом однієї хвилини. Після цього речовина поступово розсмоктується і відновлює розірвані тканини.
Вчені відзначають, що в подальшому клей допоможе позбутися швів або металевих скоб, які довгий час хірурги використовують під час операцій.
Крім того, клей може стати незамінним в екстрених випадках – наприклад, при автомобільних катастрофах та інших обставинах, де існує небезпека при травмах втратити велику кількість крові до прибуття швидкої.
Висока еластичність MeTro робить його ідеальним для герметизації ран у тканинах тіла, які постійно розширюються і розслабляються – наприклад, легенях, серці й артеріях. Матеріал також можна використовувати для ран, які знаходяться у важкодоступних місцях.
Ще одна унікальна особливість клею полягає в тому, що його можна запрограмувати на певний час розсмоктування в рані, щоб дати організму можливість встигнути загоїти рану. Клейова пробка може розсмоктатися за кілька годин або місяців. Вчені протестували клей на поранених легенях, а також інших внутрішніх органах лабораторних свиней і навіть на пошкоджених артеріях. У всіх випадках клей пройшов тести.
Нагадаємо, вчені з Сінгапуру винайшли корисне для здоров'я пиво шляхом додавання до його складу пробіотиків.
А в Японії навчилися робити папір з каменю – йдеться про папір Limex, зроблений з вапняку.
Повідомлялося також, що шведські вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].