mind
З початку дії закону про примусову сплату аліментів 8200 боржників оголошено в розшук

З початку дії закону про примусову сплату аліментів 8200 боржників оголошено в розшук

За зазначений період з боржників стягнуто 578,6 млн грн

З початку дії закону про примусову сплату аліментів 8200 боржників оголошено в розшук
Фото: Shutterstock

За перші два місяці дії закону про примусову сплату аліментів Міністерство юстиції видало 116 000 заборон на виїзд за кордон через заборгованість по аліментах. Ще 8200 боржників оголошено в розшук. Про це з посиланням на слова міністра юстиції Павла Петренка пише Інтерфакс-Україна.

Усього з початку дії закону близько 196 000 осіб внесено до реєстру боржників по сплаті аліментів. Також за зазначений період з боржників стягнуто 578,6 млн грн. 

Нагадаємо, що з початку року міністерством було вжито низку заходів для покращення ситуації зі стягнення аліментів із недобросовісних боржників. Так, на виконання вимог закону Мін'юстом запущено Єдиний реєстр боржників зі сплати аліментів, створено штаби з моніторингу і контролю за станом виконання органами ДВС рішень про стягнення аліментів та мобільні групи з ліквідації заборгованості по аліментах, надано рекомендації та роз’яснення державним виконавцям щодо застосування норм нового законодавства, а також розроблена технологічна картка роботи державних виконавців під час стягнення аліментів.

Як писав Mind, платники аліментів подаватимуть звіти до виконавчої служби щоквартально. Крім того, відомство раз на три місяці перевірятиме заборгованість зі сплати аліментів. І якщо при квартальній перевірці в платника аліментів буде заборгованість, його внесуть до державного реєстру боржників.

Нагадаємо, Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277.

Закон набув чинності 6 лютого 2018 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті