mind
Дерипаска передумав висувати свою кандидатуру в раду директорів «Норнікеля»

Дерипаска передумав висувати свою кандидатуру в раду директорів «Норнікеля»

Бізнесмен був рішуче налаштований на боротьбу за контроль над «Норільським нікелем» та її дивідендами

Дерипаска передумав висувати свою кандидатуру в раду директорів «Норнікеля»
Олег Дерипаска
фото УНІАН

Російський магнат Олег Дерипаска відмовився від висування в раду директорів компанії «Норнікель». Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву компанії.

5 квітня стало відомо про його намір увійти до складу ради директорів.

Як повідомляє «Интерфакс», від Дерипаски надійшла офіційна відмова.

Склад ради директорів «Норнікеля» визначена угодою акціонерів, яку було підписано наприкінці 2012 року. Згідно з нею, рада складається з 13 осіб, «Інтеррос» Володимира Потаніна та «РусАл» Дерипаски номінують по 4 людини, Crispian Романа Абрамовича – 1. До складу також входять три незалежних директори, запропоновані «Інтерросом», «РусАлом» та Millhouse.

Дерипаска вийшов із ради директорів «Норнікеля» у 2013 році, після підписання угоди, яка врегулювала конфлікт акціонерів. На початку цього року «РусАл» Дерипаски, не домовившись із «Інтерросом» Потаніна з основних питань розвитку компанії, звернувся до Лондонського суду, розцінивши оферту Crispian Абрамовича стосовно викупу 4% акцій як порушення акціонерної угоди.

«Інтеррос» Потатніна володіє 32,9% акцій «Норнікеля», Дерипаска має 27,8%, співвласники Evraz – 4,2%.

Нагадаємо: 6 квітня Мінфін США впровадив санкції проти кількох десятків російських бізнесменів та компаній. До їх числа, крім Дерипаски, потрапили голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, бізнесмени Віктор Вексельберг, Сулейман Керімров та Ігор Ротенберг, голова «Газпромбанку» Андрій Акімов та керівник «ВТБ» Андрій Костін. Під санкції потрапили компанії «РусАл», En+, група «ГАЗ», агрохолдинг «Кубань» та інші.

Як повідомлялося, акції компанії «РусАл» на Гонконгській фондовій біржі впали на 46,9%, а цінні папери En+ втратили 22,8% у перший день торгів після введення санкцій.

Напередодні стало відомо, що раду директорів «РусАлу» залишили чотири незалежних директори. Компанії необхідно терміново шукати заміну, щоб довести до норми частку незалежних директорів, яка має становити 1/3 від загального складу ради. Загальний склад за останній час скоротився до 14 осіб.  

Детальніше про нову хвилю персональних санкцій проти російського істеблішменту та про те, чому їх головною мішенню став Дерипаска, можна дізнатися з матеріалу Mind «New wave:що означають нові санкції США проти РФ»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті