mind
Мінфін: без ратифікації MLI конвенції до кінця року Україна ризикує потрапити до офшорного списку країн ЄС
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Мінфін: без ратифікації MLI конвенції до кінця року Україна ризикує потрапити до офшорного списку країн ЄС

Міністр фінансів продовжує очікувати від президента на повноваження для її підписання

Мінфін: без ратифікації MLI конвенції до кінця року Україна ризикує потрапити до офшорного списку країн ЄС
Фото: Shutterstock

Україна має ратифікувати багатосторонню MLI конвенцію (MLI – Multilateral Instrument) до кінця 2018 року, інакше може потрапити в офшорний список країн ЄС, йдеться в повідомленні на сайті Міністерства фінансів України.

«Зараз очікуємо від президента надання повноважень міністру фінансів України на підписання Угоди MLI. Потім угоду має ратифікувати парламент», – пояснюють у Мінфіні.

Як зазначається у відповідній презентації Мінфіну, Україна має намір внести зміни до деяких статей конвенції, зокрема щодо доходів від відчуження акцій або прав участі суб’єктів господарювання, вартість яких одержується здебільшого від нерухомості, протидії зловживанню через постійні представництва, розташовані в третіх юрисдикціях.

Крім того, планується внесення змін щодо штучного уникнення статусу постійного представництва шляхом агентських домовленостей та подібних стратегій, звільнення конкретних видів діяльності від оподаткування, розділення контрактів, а також щодо визначення особи, тісно пов’язаної з підприємством, та процедури взаємного узгодження.

Нагадаємо: Кабінет міністрів України ще 27 грудня 2017 року затвердив відповідне розпорядження президента України про уповноваження міністра фінансів Олександра Данилюка на підписання MLI конвенції, однак Україна не приймала участь у підписанні зазначеного документу 24 січня 2018 року в Парижі, хоча планувала це ще у вересні минулого року.

До запланованої дати підписання в Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції.

Водночас Панама, Барбадос, Кот-д'Івуар, Ямайка, Малайзія і Туніс підписали 24 січня 2018 року MLI конвенцію з впровадження заходів із протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню оподатковуваного прибутку, яка дозволяє її підписантам одноразово вдосконалити свої угоди про уникнення подвійного оподаткування (УУПО).

Багатостороння MLI конвенція – це угода, приєднавшись до якої країна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

Зазначена угода є частиною Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting – протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування), зокрема є кроком 15 BEPS Плану дій BEPS.

Підписавши та ратифікувавши багатосторонню конвенцію, Україна одночасно виконує Кроки 6 та 14 Плану BEPS, які входять до мінімального стандарту Плану BEPS та є обов’язковими до виконання Україною.

Про завершення ери офшорів і прагнення країн G20 читайте в матеріалі Mind «Держави проти офшорів: як і чому змінюються бізнес-моделі великого капіталу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті