У Трампа з’являється все більше сумнівів щодо саміту з Кім Чен Ином
Президент США стурбований несподіваною заявою КНДР про небажання відмовитись від ядерної програми після низки жестів, які, здавалось, свідчили про примирення

Президент США Дональд Трамп все більше хвилюється, що його майбутній саміт із північнокорейським лідером Кім Чен Ином може стати політичною невдачею. Про це повідомляє The New York Times.
Наразі він консультується із радниками та помічниками щодо того, чи варто йти на такий ризик.
Трамп був здивований та обурений заявою КНДР, що країна не відмовлятиметься від ядерної програми в обмін на економічну допомогу. Ця заява стала несподіваним поворотом після низки жестів, які свідчили про примирення.
Президент США навіть зателефонував своєму колезі з Південної Кореї, щоб дізнатись, чому останні заяви КНДР суперечать попередній риториці, хоча зустріч лідерів мала відбутись лише за декілька днів. Деякі чиновники вважають, що Трамп не міг дочекатись, щоб обговорити наявну ситуацію із Мун Джеіном.
Помічники Трампа занепокоєні також тим, що президент «якого всі вважають гідним» Нобелівської премії миру за свої зусилля, покладав надто великі надії на саміт із північнокорейським лідером. Також вони стурбовані тим, що Кім Чен Ин, зважаючи на запал Трампа, готовий багато запропонувати, але ці обіцянки з часом втратять вагу.
Навіть більше, рішення Трампа щодо виходу з Іранської ядерної угоди підвищують ставки для переговорів з КНДР. Якщо він повернеться із саміту з чимось меншим, ніж у 2015 році повернувся з Ірану Барак Обама (попередник Трампа домігся скорочення іранських запасів урану на 97%), Трампу буде важко запевнити будь-кого, що його переговори були успішними.
Боротьба з Північною Кореєю на переговорах – це новий виклик не лише для Трампа, а й для членів його адміністрації. Південнокорейські чиновники зазначають, що радник Трампа з національної безпеки, знаходиться в щоденному контакті зі своїм колегою в Сеулі, намагаючись розробити вірну стратегію.
Нагадаємо: держсекретар США Майк Помпео пообіцяв зняти з КНДР санкції та допомогти розвитку економіки країни, якщо Північна Корея погодиться на повну денуклеаризацію.
У відповідь Пхеньян заявив, що не збирається відмовлятись від ядерного озброєння в обмін на торгові економічні вигоди, а також пригрозив скасувати саміт.
Раніше повідомлялось, що Північна Корея відпустила трьох американських в’язнів, а також розпочала обіцяний демонтаж найбільшого ядерного полігону в країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].