mind
Рівень довіри українців до банків минулого року впав майже втричі

Рівень довіри українців до банків минулого року впав майже втричі

У 2017 році банкам не довіряли 53% українців, а у 2015-му – лише 19%

Рівень довіри українців до банків минулого року впав майже втричі
Фото: Shutterstock

Громадська думка про фінансовий сектор (особливо в частині довіри до фінансових установ) зазнала серйозних змін, зокрема, через фінансову кризу та закриття близько 90 банків. Минулого року кількість українців, що не довіряють банкам збільшилася до 53%  – з 19% у 2015 році, йдеться в повідомленні на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Про це йдеться в результати опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг щодо системи гарантування вкладів фізичних осіб, проведеного ФГВФО за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

«Значно частіше причиною відмови від зберігання коштів на депозиті в банку люди стали називати недовіру до банків: 19% респондентів у 2015 році та 53% у 2017 році», – йдеться в документі.

Крім того, спостерігається значне падіння зацікавленості в інформації про фінансові послуги загалом: якщо у 2015 році 25% респондентів, що мешкають у містах з населенням від 50 000, відповіли, що така інформація для них дуже цікава, то у 2017 році інтерес до неї висловили лише 9%.

Також збільшилася частка людей, які не тримають кошти в банках, – з 33% у 2015 році до 48% у 2017 році.

Водночас серед тих, хто довіряє банкам свої кошти, значно зменшилася питома вага вкладників зі строковими депозитами – з 26% у 2015 році до 12% у 2017-му.

Загалом спостерігається тенденція до зменшення користування всіма депозитними продуктами, окрім зарплатних карток.

Також зазначається, що відбувається зміна критеріїв, які вкладники застосовують при виборі банків. «У 2015 році наявність гарантії цікавила 49% населення, а на розмір ставки звертали увагу лише 29% вкладників. Натомість 2017 року важливість цих факторів для вибору банку практично зрівнялася (56% звертають увагу на гарантії та 53% – на дохідність депозиту)», – йдеться у документі.

За словами директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, зазначене опитування для визначення рівня обізнаності громадян про систему гарантування вкладів фонд проводить уже вдруге. «Для нас такі дослідження, це свого роду можливість отримати зворотній зв'язок від споживачів фінансових послуг: з’ясувати, чи відчувають вони себе захищеними, чи довіряють банкам, чи достатньо володіють інформацією. Тільки знаючи потреби споживача, ми зможемо дати на них адекватну відповідь», – пояснив він.

Як зазначається, це загальнонаціональне опитування методом «обличчя-до-обличчя» проводилося українською маркетинговою дослідницькою компанією InMind у грудні 2017 року. Було опитано 2006 респондентів віком від 18 років (репрезентативно до структури населення країни) у всіх регіонах України, окрім АР Крим, територій Донецької та Луганської областей, які не є підконтрольні уряду України. Розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.

Про те, як почувалися фінустанови в І кварталі 2018 року, читайте в оновленому рейтингу банків Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті