mind
«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС

«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС

В ініційованому Єврокомісією тристоронньому форматі

«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» пропонує російському «Газпрому» вести переговори про умови майбутнього транзиту російського газу в ЄС в ініційованому Єврокомісією тристоронньому форматі, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу НАК.

«Пропонуємо пану Міллеру обговорити це питання на переговорах, ініційованих Єврокомісією», – йдеться в повідомленні.

Раніше заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявив про нерозуміння, з ким саме з боку України необхідно вести переговори з даного питання.

Нагадаємо: «Газпром» ще у квітні надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з «Нафтогаз України» на поставку газу і його транзит через територію України.

Як раніше зазначав російський монополіст, «Газпром» готовий вести переговори з «Нафтогазом України» про транзит газу після 2019 року. Однак Україна повинна обґрунтувати економічну доцільність транзиту через свою територію.

Водночас, як зазначали у Мінюсті, «Нафтогаз України» зможе через суд компенсувати збитки в разі невиконання російським «Газпромом» своїх контрактних зобов'язань по транзиту газу до кінця 2019 року.

Як писав Mind, 28 лютого 2018 року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті