facebook.com
mind
«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС
Проект за підтримки
міжнародної юридичної фірми integrites

«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС

В ініційованому Єврокомісією тристоронньому форматі

«Нафтогаз» запросив «Газпром» до діалогу щодо майбутнього транзиту газу до ЄС
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» пропонує російському «Газпрому» вести переговори про умови майбутнього транзиту російського газу в ЄС в ініційованому Єврокомісією тристоронньому форматі, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу НАК.

«Пропонуємо пану Міллеру обговорити це питання на переговорах, ініційованих Єврокомісією», – йдеться в повідомленні.

Раніше заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв заявив про нерозуміння, з ким саме з боку України необхідно вести переговори з даного питання.

Нагадаємо: «Газпром» ще у квітні надіслав до Стокгольмського арбітражу документи для розірвання контрактів з «Нафтогаз України» на поставку газу і його транзит через територію України.

Як раніше зазначав російський монополіст, «Газпром» готовий вести переговори з «Нафтогазом України» про транзит газу після 2019 року. Однак Україна повинна обґрунтувати економічну доцільність транзиту через свою територію.

Водночас, як зазначали у Мінюсті, «Нафтогаз України» зможе через суд компенсувати збитки в разі невиконання російським «Газпромом» своїх контрактних зобов'язань по транзиту газу до кінця 2019 року.

Як писав Mind, 28 лютого 2018 року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті