mind
«Нафтогаз» може компенсувати збитки від діяльності «Газпрому» через суд

«Нафтогаз» може компенсувати збитки від діяльності «Газпрому» через суд

Про це йдеться у контракті, підписаному сторонами у 2009 році

«Нафтогаз» може компенсувати збитки від діяльності	«Газпрому» через суд
Фото: Shutterstock

«Нафтогаз України» зможе через суд компенсувати збитки в разі невиконання російським «Газпромом» своїх контрактних зобов'язань по транзиту газу до кінця 2019 року. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

«Дочекаємося завершення переговорів між двома компаніями, але в разі, якщо будь-яка зі сторін, у даному випадку «Газпром», ухилятиметься від своїх контрактних зобов'язань, то у «Нафтогазу» є всі можливості звернутися до суду для того, щоб компенсувати збитки, пов'язані з тим, що «Газпром» не виконає свої зобов'язання по транзиту газу до кінця 2019 року», – сказав Петренко.

За словами міністра, «Газпром» зобов'язаний виконувати контракт від 2009 року з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, оскільки погодився на такий варіант розгляду спорів на етапі укладання договору.

«Кожна зі сторін контракту повинна виконати свої зобов'язання. Тут не може бути якихось заперечень, які зараз висуває «Газпром», кажучи, що «ми не будемо виконувати транзитний договір, тому що нам не сподобалося рішення Стокгольмського арбітражу». Я хочу нагадати цій компанії, що саме такий спосіб вирішення спорів був підписаний «Газпромом», коли укладався цей контрак », – підкреслив Петренко.

Як писав Mind, 28 лютого 2018 року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті