Груша vs яблуко: заробляти потрібно на грушах

Груша vs яблуко: заробляти потрібно на грушах

Рентабельність та врожайність цього фрукту значно перевищує показники вирощування яблук

Груша vs яблуко: заробляти потрібно на грушах
Фото: УНІАН

Ринок яблук перенасичений, натомість промислових садів і плодів груші бракує, а через її рентабельність та врожайність, яка не поступається яблукам, на півдні України нині зростає інтерес саме до груші, повідомляє AgroTimes.

Як зазначається, до закладання грушевих садів спонукає й те, що за врожайністю вона не поступається яблуні, але в неї немає періодичності плодоношення.

Водночас, в обох культур майже однакові витрати на створення садів (закладання грушевих насаджень коштує близько $12 -15 тис/га), але завдяки вищій, приблизно на третину, ціні реалізації, груша значно рентабельніша за яблуню.

Так, за спостереженнями співробітників Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Ф. Сидоренка, реалізація врожаю зі 100 дерев сорту Вікторія у віці повного плодоношення компенсувала витрати на догляд 10 га грушевого саду (більш ніж 2 200 дерев).

Як повідомляє видання, у цьому саду була сортова колекція, підщепою слугували сіянці дикої лісової груші, а дерева розташовувалися за схемою 7 × 7 м.

Нагадаємо, вартість експорту плодів і ягід з України за січень – березень 2018 року склала $ 57 млн, що на 68% більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Так, основними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон в поточному році стали волоські горіхи ($42 млн), заморожені ягоди ($10 млн), а також яблука й груші ($5 млн).

Обсяг вивезених із України яблук і груш збільшився з 6 000 до 14 000 тонн.

Крім того, протистояння зазначених фруктів захопило й ринок нових технологій – минулого року корпорація Apple звернулася в Європейське відомство з інтелектуальної власності (EUIPO) через використання компанією Pear Technologies логотипу з силуетом надкушеної груші. Так, «яблучна» компанія домоглася заборони Pear Technologies використовувати грушу в якості логотипу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті