Через агресію РФ Україна втратила близько $100 млрд – дослідження Atlantic Council

Через агресію РФ Україна втратила близько $100 млрд – дослідження Atlantic Council

Зокрема, руйнування інфраструктури під час бойових дій оцінили в $9,5 млрд

Через агресію РФ Україна втратила близько $100 млрд – дослідження Atlantic Council
Фото: Shutterstock

Через російську агресію в Криму й на Донбасі Україна втратила  близько $100 млрд. Про це з посиланням на дослідження  аналітичного центру Atlantic Council, яке було презентовано в Українському кризовому медіа-центрі пише Інтерфакс-Україна.

«Україна втратила $100 млрд через російську агресію в Криму і на Сході країни. Крим анексований Російською Федерацією. Росія несе повну юридичну відповідальність за цю частину території України», – йдеться в повідомленні.

Так, після анексії Криму Україна втратила 1,4 млн га землі, що оцінюються в більш ніж $1,8 млрд. Сума втрат активів банків варіюється  від $1,7 до $1,9 млрд. Конфісковане РФ «Крименерго» оцінюється в  $1 млрд втрат.

Разом з цим руйнування інфраструктури під час бойових дій оцінили в $9,5 млрд.

Крім того, після скорочення торгівлі з Росією Україна втратила ще $14 млрд.

Уточнюється, що й Росія зазнала економічних втрат. Зокрема, Москва щорічно витрачає близько $2 млрд на утримання захопленого Криму, а військові витрати Росії за останній час зросли до 5,3% ВВП.

Експерти підкреслили, що українські компанії та фізичні особи, які втратили свої активи внаслідок агресії РФ, можуть подавати позови до міжнародних судів із вимогою компенсацій від Кремля.

«В українців є кілька шляхів, щоб отримати компенсацію за завдану шкоду. Один із шляхів – двостороння угода про інвестиції між Україною та Росією, яка була підписана в 1998 році. Ця угода передбачає, що кожна сторона буде заохочувати інвесторів іншої сторони здійснювати інвестиції на своїй території і дозволить такі інвестиції, поважаючи законодавство іншої сторони», – зазначив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

Нагадаємо: днями під час інтерв’ю австрійському телеканалу ORF президент РФ Владімір Путін заявив, що за жодних обставин Росія не поверне Крим Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті