«Лабораторія Касперського» припинила співробітництво з Європолом

«Лабораторія Касперського» припинила співробітництво з Європолом

Компанію обурило рішення, прийняте Європарламентом, яке визначило програмне забезпечення «Лабораторії Касперського» як шкідливе

«Лабораторія Касперського» припинила співробітництво з Європолом
фото Twitter Kaspersky Lab‏ @kaspersky

«Лабораторія Касперського» оголосила, що змушена тимчасово зупинити співпрацю із Європолом після прийняття Європарламентом резолюції про посилення кіберзахисту від Росії, Китаю та Північної Кореї. Про це повідомляє Bleeping Computer.

Європейський парламент ухвалив документ, в якому викладена загальна стратегія та керівні принципи спільного плану ЄС з кіберзахисту. Резолюцію підтримали 476 парламентарі, проти виступили 151, утримались 36.

Серед ухвалених пропозицій – заклик до держав ЄС переглянути програмне забезпечення та обладнання, які вони використовують, і ІТ-інфраструктури інститутів ЄС. У документі вказана рекомендація державам – членам ЄС виключити та заборонити програми та обладнання, які вважаються загрозливими.

У документі називаэться і програмне забезпечення «Лабораторії Касперського».

Російську ІТ-компанію обурив один з пунктів резолюції, який «закликає ЄС проводити всезагальний огляд програмного забезпечення, ІТ, комунікаційного обладнання та інфраструктури, які використовуються в закладах, щоб виключити потенційно небезпечні програми та пристрої, а також заборонити ті, що визначаються як шкідливі, такі як випускає «Лабораторія Касперського».

У відповідь на це керівництво російською компанії вирішило призупинити співпрацю із Європолом. Зазначається, що «Лабораторія Касперського» була однією з першим антивірусних компаній, які підписали угоди про співпрацю з Європолом та іншими правоохоронними органами.

«Ми захищали ЄС протягом 20 років, працюючи з правоохоронними органами, що допомогло заарештувати велику кількість кіберзлочинців, – написав у Twitter генеральний директор компанії Євген Касперський. – З огляду на сьогоднішнє рішення парламенту ми змушені заморозити нашу співпрацю з організаціями, зокрема з Європолом».

Нагадаємо: у вересні минулого року адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила всім установам, що вони припиняють користуватись антивірусними розробками російської «Лабораторії Касперського».  У США вважають, що російська компанія вразлива для впливу Кремля і несе загрозу національній безпеці країни.

Пізніше британське агентство з кібербезпеки направило в усі урядові установи попередження щодо ризиків використання ПЗ, випущеного російською компанією.

І вже в травні цього року влада Нідерландів відмовилась від російських антивірусів «Касперського».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті