mind
НБУ: у червні притік вкладів населення до банків України пожвавився

НБУ: у червні притік вкладів населення до банків України пожвавився

На фоні зростання заробітних плат та обсягів приватних переказів з-за кордону

НБУ: у червні притік вкладів населення до банків України пожвавився
Фото: НБУ

Залишки гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за червень зросли на 5,9% до 262,9 млрд грн, або на 15,5 млрд грн, у іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – на 1,1% до $8,5 млрд або на $935 млн, йдеться у повідомленні Національного банку.

«Активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат та подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, припливу коштів у національній валюті сприяло збереження значної різниці в дохідностях депозитів у національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США», – зазначають у НБУ.

Водночас, залишки депозитів юридичних осіб у платоспроможних банках за місяць скоротилися, зокрема, за гривневими вкладами – на 5,6% до 243,8 млрд грн, у іноземній валюті  – на 1,3% до $5,1 млрд.

Як зазначається, така динаміка головним чином зумовлена плановими перерахуваннями господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до Державного бюджету.

Таким чином загальний портфель гривневих депозитів у червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн. Кредитний портфель банків у національній валюті у червні скоротився на 1,4% до 584,9 млрд грн.

«Це відбулося через зниження залишків гривневих кредитів бізнесу (на 1,8% до 468,2 млрд грн), оскільки портфель кредитів фізичних осіб залишився майже на рівні попереднього місяця (116,7 млрд грн)», – йдеться у повідомленні.

Крім того, більшість процентних ставок банків у червні залишилася практично на рівні попереднього місяця.

Нагадаємо, за даними НБУ вартість нових кредитів бізнесу в гривні у травні збільшилася на 0,3 в. п., до 17% річних, а портфель гривневих кредитів бізнесу у травні зріс на 0,4%, до 477 млрд грн.

Як писав Mind, рівень довіри українців до банків минулого року впав майже втричі. Так, у 2017 році банкам не довіряли 53% українців, а у 2015-му – лише 19%

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті