mind
Кондитери скаржаться на підвищення тарифів на вагони «Укрзалізниці»

Кондитери скаржаться на підвищення тарифів на вагони «Укрзалізниці»

Перевізник вбиває український експорт - тарифи піднялися майже в 4 рази за останні 5 місяців

Кондитери скаржаться на підвищення тарифів на вагони «Укрзалізниці»
Фото: Shutterstock

Підвищення плати за використання власних вагонів ПАТ «Укрзалізниця» майже в 4 рази за останні 5 місяців 2018 року завдасть потужного удару по українському експорту, йдеться в повідомленні прес-служби Асоціації кондитерів «Укркондпром».

Таку заяву зробив голова асоціації Олександр Балдинюк у коментарі щодо рішення перевізника про чергове підвищення ставок з 28 липня 2018 року.

«Адже піднімати ціни на свою продукцію такими темпами, як зростає вартість транспортних витрат, українські виробники не мають можливості, щоб не втратити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках», – йдеться в повідомленні.

В асоціації підкреслюють, що в перспективі це негативно позначиться не лише на діяльності «Укрзалізниці», а й на на економіці в цілому, оскільки призведе до зниження обсягів виробництва, зменшення податкових надходжень у бюджет, скорочення валютних надходжень у країну.

Водночас експортери кондитерської продукції скаржаться на дефіцит ізотермічних вагонів, без яких неможливо експортувати товари, що потребують спеціального температурного режиму зберігання та транспортування.

«Адже, не дивлячись на збільшення тарифів, «Укрзалізниця» в останні роки не поповнювала свій парк вагонами цього типу, а у приватних власників таких вагонів немає. Тобто про встановлення ринкової ціни за використання вагонів цього типу взагалі не йдеться, адже  УЗ встановлює плату за їх використання виключно на свій розсуд, при цьому не покращуючи якість своїх послуг», – підкреслюють у «Укркондпромі».

Водночас «Укрзалізниця» звітує про те, що поповнила свій парк 1750 вантажними вагонами з початку року.

Асоціація «Укркондпром» – є єдиним галузевим об’єднанням виробників кондитерської, харчоконцентратної, крохмалепатокової продукції та кави в Україні, яке було створено 10 грудня 2009 року як господарська неприбуткова організація.

До складу об’єднання входить 21 учасник, серед яких ДП «КК «Рошен», ПАТ «АВК», ПАТ «Харківська бісквітна фабрика», ПрАТ «Монделіс Україна», ТДВ «ЖЛ», ПАТ «Полтавакондитер», ТОВ «Нестле Україна», СП «Галка Лтд», ТОВ «ТД «Крахмалопродукт».

Асоціація є наступницею ЗАТ «Укркондитер».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті