Інфляція у Венесуелі вже в цьому році досягне 1 000 000% – МВФ

Інфляція у Венесуелі вже в цьому році досягне 1 000 000% – МВФ

Яскравий приклад того, як може обвалитися економіка, що привʼязана до цін на нафту

Інфляція у Венесуелі вже в цьому році досягне 1 000 000% – МВФ
фото Shutterstock

Кілька  тижнів тому офіційна статистика показала, що річний рівень інфляції досяг 482%, при цьому продукти харчування подорожчали на 183%. За свіжими даними, споживчі ціни у Венесуелі зросли на 46300%. Такі цифри наводить опозиція країни, оскільки центральний банк перестав публікувати фінансові звіти. Однак це ще не межа.

Згідно зі свіжим прогнозом МВФ, до кінця поточного року рівень інфляції в країні досягне 1 000 000% (одного мільйона відсотків), повідомляє Reuters з посиланням на прогноз валютного фонду.

Причиною інфляції стала глибока економічна криза. Уже три роки поспіль ВВП країни знижується двозначними числами, видобуток нафти скоротився до багаторічного мінімуму 1,4 млн барелів на добу, при цьому економіка країни на 95% залежить саме від нафти.

Президент Мадуро обрав хибну тактику – просто друкувати нові гроші. В результаті це призвело до шалених темпів інфляції.

Ще 50 років тому Венесуела була однією з найбагатших країн Латинської Америки – саме завдяки своїм запасам нафти.

Економісти МВФ відзначають, що ситуація в Венесуелі дуже нагадує ту, що спостерігалася в Німеччині в 1923 році, а також у Зімбабве наприкінці 2000-х років.

Раніше надходили жахливі новини про голод у Венесуелі: працівники не виходять на роботу, тому що не мають сил, повідомляли ЗМІ.

Очевидно, невдалим виявився експеримент президента Мадуро із запуску власної криптовалюти El Petro. Хоча вона й була підкріплена нафтовими запасами країни, влада США одразу після випуску заборонила американським компаніям мати справу з цією криптовалютою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло