Німецькі ЗМІ викрили корупцію на українській митниці

Німецькі ЗМІ викрили корупцію на українській митниці

Через яку Україна щорічно втрачає понад 4 млрд євро

Німецькі ЗМІ викрили корупцію на українській митниці
Фото: pixabay.com

Через корупційні схеми на митниці, в яких залучені співробітники митниці, поліції, Служби безпеки України (СБУ), Україна втрачає щороку понад 4 млрд євро, повідомляє DW із посиланням на розслідування німецького видання Süddeutsche Zeitung, присвячене корупції на українській митниці.

«Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і вдвічі більше тієї суми, яку Україна у 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку», – йдеться в розслідуванні видання Süddeutsche Zeitung, опублікованому в понеділок, 6 серпня.

Süddeutsche Zeitung спирається на митні, транспортні накладні та інші документи і описує махінації, які застосовуються для несплати мит. Ввезені в країну товари в процесі митної реєстрації змінюють маркування, наприклад, парасольки перетворюються на щітки або дзеркала – і лише на одній партії вантажу держава втрачає тисячі євро.

Як зазначається, у махінаціях на митниці, за даними німецького видання, беруть участь співробітники поліції, прокуратури та СБУ. Для нелегальних угод утворюються нові фірми, які контролюють люди з оточення співробітників митниці, прокуратури та офіцерів поліції.

Згідно з результатами проведеного PricewaterhouseCoopers (PwC) опитування, у 2018 році з випадками корупції і хабарництва зіткнулися 73% українських компаній – порівняно з 56% респондентів у 2016 році. При цьому в світі цей показник в середньому становить 25%.

Третина опитаних компаній в Україні заявили, що в останні два роки отримували пропозиції дати хабар. У цілому майже половина респондентів вважає, що мали справу з економічними злочинами – на 5% більше, ніж два роки тому. За даними PwC, найпоширенішими з таких злочинів в Україні залишаються, поряд з корупцією і хабарами, незаконне привласнення активів (62% у 2016 році, 46% – у 2018 році) і шахрайство у сфері закупівель (25% і 33%).

Нагадаємо: Державна фіскальна служба (ДФС) посилила роботу з протидії незаконному переміщенню товарів та ухиленню від сплати митних платежів і залучила представників Національної поліції до попередження правопорушень у зонах митного контролю пунктів пропуску на кордоні.

Як писав Mind, у березні Національне антикорупційне бюро зазначало, що протягом 2017 року збільшилась кількість заяв про можливі корупційні правопорушення від представників бізнесу.

Про декілька основних тактик ефективного захисту під час та після обшуку, читайте у колонці партнера, керівника практики захисту бізнесу Lavrynovych & Partners Law Firm Дениса Овчарова спеціально для Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті