Верховній Раді запропонують ввести 5% податок на виведення криптоактивів з біржі в реальні гроші

Верховній Раді запропонують ввести 5% податок на виведення криптоактивів з біржі в реальні гроші

Оподаткування планується ввести з 2019 року на тимчасовій основі – до 2025 року

Верховній Раді запропонують ввести 5% податок на виведення криптоактивів з біржі в реальні гроші
Фото: Shutterstock

Найближчим часом у Верховній Раді з'явиться колективний законопроект групи народних депутатів, який передбачає введення податку в розмірі 5% на виведення криптоактивів з біржі у фіат (у реальні гроші), повідомляє LIGA.net з посиланням на інформацію народного депутата БПП Олексія Мушака.

Як зазначається, Мушак повідомив виданню, що законопроект буде поданий до парламенту від групи народних депутатів у вересні.

Оподаткування в розмірі 5% на різницю між ціною продажу токена і задокументованої ціною його купівлі (або вартістю майнінгу) планується ввести з 2019 року на тимчасовій основі – до 2025 року.

Крім того, фізичні особи платитимуть ще й військовий збір у розмірі 1,5%. Податок діятиме тільки на виведення коштів у фіат або при купівлі товарів і послуг (нерухомості, наприклад). Водночас операції між різними криптовалютами оподатковувати не будуть.

За словами Мушака, учасники ринку сприймають проект позитивно.

Згідно з проектом народних обранців, регулятором ринку криптовалют виступить Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Нагадаємо, нещодавно її керівник Тимур Хромаєв відзвітував про те, що відомство вже навіть підготувало концепцію з регулювання операцій з криптовалютою. Вона поки не публічна, але згідно з інфографікою, комісія збирається взятися не тільки за ліцензування криптобірж і криптообмінників, але і за регулювання ринку ICO (Initial Coin Offering – форма залучення інвестицій у вигляді продажу токенів).

Верховній Раді запропонують ввести 5% податок на виведення криптоактивів з біржі у реальні гроші

«Комісія буде встановлювати порядок і вимоги до процедури проведення ICO», – уточнили виданню в прес-службі регулятора.

Крім того, як зазначили у комісії, зараз існує ряд проблем, пов'язаних з непередбачуваними правовими наслідками від діяльності з криптовалютою і із захистом прав споживачів на цьому ринку.

Нагадаємо: Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України вважає, що майнінг не потребує ліцензування в Україні.

Як писав Mind, Україна входить у топ-10 країн світу за кількістю користувачів криптовалютою.

Про те, наскільки потрібне цій галузі державне втручання, читайте у матеріалі Mind «Не нашкодь: як просувається критповалютний ринок в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті