mind
«Нафтогаз»: добове балансування газу в Україні запрацює протягом півроку

«Нафтогаз»: добове балансування газу в Україні запрацює протягом півроку

НАК запустить його в тестовому режимі вже з початку опалювального сезону

«Нафтогаз»: добове балансування газу в Україні запрацює протягом півроку
Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Запровадження в Україна добового балансування газу, що передбачено новою редакцією Кодексу газотранспортної системи, відбуватиметься протягом наступних шести місяців, а в тестовому режимі НАК «Нафтогаз України» планує його запустити з початком опалювального сезону.

Про це розповів глава НАК Андрій Коболєв в інтерв’ю Економічній правді.

«Думаю, весь шлях займе близько шести місяців. «Нафтогаз» пропонує запустити в тестовому режимі добове балансування для тієї групи споживачів, де ми розуміємо, що можемо гарантувати стабільну роботу ринку. Такою групою споживачів пропонуємо зробити тепловиків. Ми будемо їх постачальником, і ми на них відтестуємо роботу добового балансування», – сказав він.

На питання, коли можна очікувати на запуск системи, глава НАК зазначив, що вже з цього опалювального сезону.

«Ми беремо на себе всі ризики того, що якщо раптом виникне проблема, це буде наша проблема. Ми покажемо всьому ринку, що це працює. Ми самі переконаємося, що це працює, і, наприклад, з весни запустимо добове балансування для всього ринку», – пояснив Коболєв.

Крім того, він пояснив позицію НАК щодо введення цієї системи: «добове балансування проблему ринку не вирішить. Треба все робити в правильній послідовності».

Також він зазначив, що добове балансування не скасує крадіжки газу облгазами, підконтрольними бізнесмену Дмитру Фірташу.

«У балансуванні Дмитра Васильовича немає і зараз. Це не заважає йому відбирати газ на мільярди доларів і не розраховуватися з нами. У Фірташа і так все добре. Це просто відволікаючий маневр», – наголосив Коболєв.

Як він пояснив, щоб зробити добове балансування, треба написати правила, які ляжуть в технічні завдання для інформаційної системи. «Балансування – тільки частина системи. Нам не вистачає величезного розділу, ще приблизно 90%. Поки ці правила не будуть «устаканені», система не зможе заробити», – підкреслив Коболєв.

Про те, чому НАК пручається переведенню української газотранспортної системи на добове балансування газу, читайте у матеріалі Mind «Приречені до змін: «Нафтогаз» знову опинився в епіцентрі галузевого конфлікту».

Нагадаємо: 1 серпня 2018 року набрала чинності нова редакція Кодексу газотранспортної системи, яка передбачає перехід до добового балансування газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті